українська російська англійська
У Будапешті обговорено питання розвитку судноплавства на Дунаї
02.01.2013 | 14:47
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Утримання суднохідного шляху, радіозв’язок та охорона внутрішнього водного транспорту, навігаційне забезпечення, експлуатація та екологія – неповний перелік питань, які обговорювалися на 79-й Сесії Дунайської Комісії (ДК), що відбулась нещодавно у Будапешті (Угорщина). У роботі Сесії взяли участь делегації від усіх країн – членів ДК, у тому числі і України, а також новий голова Підготовчого Комітету Дипломатичної Конференції з питань перегляду Белградської Конвенції 1948 р. (далі - ПКДКБК) Чаба Пакозді.

При цьому у рамках порядку денного Сесії, серед інших, було обговорено низку питань, що стосуються інтересів України – наприклад, щодо включення судноплавного каналу ГСК «Дунай – Чорне море» до Плану основних робіт ДК та Додатку 3 до спільної заяви ДК, МКЗД та Савської Комісії. Проект відповідного рішення про включення українського проекту до документів ДК був прийнятий ще на засіданні Робочої групи з технічних питань. Водночас про свою незгоду з таким рішенням у рамках роботи 79-ї Сесії поінформувала Румунська сторона. Під час обговорення українська делегація представила учасникам засідання свою позицію із зазначеного питання та надала чітке обґрунтування та низку аргументів щодо можливості та необхідності включення проекту ГСК «Дунай – Чорне море» до відповідних документів ДК. Свою думку з цього приводу висловили і Генеральний директор Секретаріату ДК та головний інженер ДК, які відзначили, що не бачать жодних перешкод до включення проекту до документів ДК. Підтримали проект і більшість делегацій.

Відтак за результатами дискусії Головою Сесії було запропоновано залишити пункти, що стосуються включення судноплавного каналу ГСК «Дунай – Чорне море» до Плану основних робіт ДК та Додатку 3 у доповіді про результати роботи Робочої групи з технічних питань ДК та відобразити хід обговорення у доповіді Сесії, а делегації Румунії – надати свою окрему думку. Зазначена доповідь була схвалена Сесією – більшістю голосів учасників.

Серед інших не менш важливих для України питань, розглянутих на Сесії, – введення Румунською стороною порядку стягнення зборів та відповідність його положень погодженій з ДК Інструкції, а також заборона розвантаження-завантаження суден під українським прапором у румунських портах.

Зокрема, учасникам Сесії було представлено зроблений Секретаріатом ДК юридичний аналіз порядку стягування зборів, запровадженого Румунською стороною, та його відповідності положенням Інструкції, узгодженої з ДК. За результатами розгляду більшість делегацій підтримали пропозицію України щодо передачі зазначеного питання на додатковий розгляд Робочої групи з юридичних та фінансових питань ДК у 2013 році.

Делегація України також наголосила на необхідності здійснення ґрунтовного аналізу листа Румунської сторони щодо відповіді Румунії на інформацію України стосовно введення заборони розвантаження/завантаження суден ПрАТ «УДП» в румунських портах. Пропозиція України щодо передачі зазначеного питання на додатковий розгляд Робочої групи з юридичних та фінансових питань ДК 2013 році також була підтримана більшістю голосів учасників Сесії.

Під час своєї роботи Сесія розглянула і з низку інших питань. Зокрема, у рамках пункту порядку денного – «Навігаційні питання» було заслухано інформацію Голови Робочої групи з технічних питань ДК про результати роботи у цій сфері. Окремо у своїй доповіді він відзначив презентацію, яку провела, в рамках засідання Робочої групи, делегація України щодо запровадження річкової інформаційної служби на своїй ділянці річки Дунай та на Дніпрі.

Крім того, у рамках пункту порядку денного «Юридичні питання» обговорювались і питання закінчення поточного мандату співробітників Секретаріату ДК та створення нового, а також про продовження дії посади Заступника Генерального директора Секретаріату та ін.

У своєму виступі делегація України заявила щодо висунення Заступника Генерального директора Секретаріату Дунайської комісії Петра Суворова на посаду Генерального директора Секретаріату ДК.

На завершення учасники схвалили дату та орієнтовний порядок денний наступної Сесії ДК – вона відбудеться вже 6 липня 2013 року.

 

версія для друку