українська російська англійська
Оприлюднено проект Порядку формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами
02.01.2013 | 18:36
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) прилюднила на власному офіційному веб-сайті проект постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами».

Зазначений Порядок застосовуватиметься Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, при формуванні, установленні та перегляді тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів та поширюватиметься на всіх суб'єктів, які здійснюють транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами.

Дія Порядку не поширюватиметься на суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність з транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, у разі застосування до них стимулюючого регулювання.

Проект Порядку установлює механізм формування:

- питомої собівартості транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами;

- питомого тарифу на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами;

- маршрутних тарифів на транспортування нафти (нафтопродуктів) магістральними трубопроводами;

- визначення умов встановлення та перегляду тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, вимог до оформлення та подання заяви про встановлення тарифів, документів та матеріалів, що додаються до неї та порядок розгляду заяви про встановлення тарифів.

Слід зазначити, що на сьогодні відсутній механізм формування тарифів на транспортування нафтопродуктів магістральними трубопроводами. Методологічний підхід до розрахунку тарифів на транспортування нафти магістральними трубопроводами визначається Методикою розрахунку тарифів за надані послуги з транспортування нафти територією України магістральними нафтопроводами, перевалки та наливу нафти, затвердженою постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 30.07.1999 № 993.

Тому з метою забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами і було розроблено проект постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку формування тарифів на транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами».

Порядок планується ввести в дію з дня його офіційного опублікування після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України. Одночасно втратить чинність постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 30.07.1999 № 993.

З проектом постанови НКРЕ можна ознайомитися тут: http://www.nerc.gov.ua/?id=5519 .

 

версія для друку