українська російська англійська
У 2012 році в сільському господарстві Криму реалізовані великі інвестиційні проекти
02.01.2013 | 17:52
Рада міністрів АРК

У 2012 році в Криму в агропромисловому комплексі реалізовано ряд великих інвестиційних проектів з використанням сучасних технологій. Про це йдеться в звіті «Підсумки соціально-економічного розвитку Криму» за 2012 рік.

Проекти передбачають реконструкцію та модернізацію виробничих потужностей в рослинництві.

Зокрема, на підприємстві «Яросвіт-Агро» (смт Гвардійське Сімферопольського району) у вересні 2012 року відкрилося фруктосховище. У даний час закінчено будівництво першої черги холодильника ємністю 2430 тонн. Обладнано 120 камер по 120 тонн та 12 камер по 90 тонн. Найближчим часом планується ввести в експлуатацію другу чергу. При будівництві фруктосховища використовувалися передові технології і сучасне газохолодильне обладнання. Підприємство направило на закладку молодих садів, будівництво фруктосховища, придбання сільськогосподарської техніки понад 9 млн. грн.

Крім того, підприємство «Антей» (село Родникове Сімферопольського району) запустило завод з очищення насіння зернових, олійних і технічних культур продуктивністю 2,5 тонн/год. На заводі встановлена насіннєва лінія «Petkus», за сезон вона здатна очистити 5 тис. тонн насіннєвого матеріалу. Розпочато будівництво складу насіння на 3 тис. тонн. Запланована реконструкція існуючих майданчиків для тимчасового зберігання насіння і будівництво лабораторії.

Крім того, агропідприємства Криму в 2012 році реалізували ряд інвестиційні проектів, спрямованих на розвиток тваринницької галузі. Зокрема, «Велес-Крим» проводить реконструкцію та будівництво нових приміщень, підприємство направило понад 7 млн. грн. на придбання технологічного обладнання та реконструкцію свинарників з пристроєм кліматоконтролю, введений в експлуатацію свинарник на 2000 голів і т.д.

У звіті також говориться, що в 2012 році в Криму посаджено 389 га садів і 453 га виноградників. Згідно з документом, будівництво крапельного зрошення в багаторічних насадженнях ведеться на площі 800 га. Усього в Криму на краплинному зрошенні вирощується понад 6 тис. га садів і виноградників.

версія для друку