українська російська англійська
На Рівненщині селянам відремонтували ФАП, а медпрацівнику - житло
03.01.2013 | 09:57
Рівненська ОДА

На Рівненщині у селі Дубівка Володимирецького району відкрили оновлений медзаклад. Фельдшерсько-акушерський пункт не лише осучаснили, а й зробили багатофункціональним завдяки новому обладнанню. Так, відтепер тут є необхідне устаткування для повноцінного стоматологічного кабінету з імпортною рентгенапаратурою та моніторами для діагностики й спостереження за динамікою лікування.

«Відтак, селянам не доведеться їздити в райцентр, оскільки весь спектр стоматологічних послуг надаватимуть у їхньому населеному пункті», - підсумував голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ, який побував на відкритті.

У оновленому медзакладі є й обладнання для фізпроцедур. Адже в сільському ФАПі зробили кабінет для денного стаціонару на два ліжка. Також тричі на тиждень у Дубівку приїжджатиме сімейний лікар, який і призначатиме необхідний курс лікування. Таким чином усю первинну медичну допомогу майже для тисячі жителів надаватимуть вже у їхньому населеному пункті.

Водночас у ФАПі влаштували сучасну систему електроопалення рівненського виробника. Вона, стверджують фахівці, втричі економніша, адже через сусідство з атомною електростанцією в селі користуються пільговим тарифом. Окрім теплих приміщень, у ФАПі відтепер є також гаряче водопостачання. Цими ж благами користується й місцевий медичний працівник, оскільки завідувачці теж відремонтували службове житло.

Це все вдалося зробити завдяки реформуванню в районі галузі охорони здоров’я, резюмував голова Володимирецької райдержадміністрації Володимир Ткачук. Заощаджені гроші спрямували на оновлення шести сільських медзакладів. Зокрема, у Дубівці реконструкція ФАПу та житла для медика обійшлася майже в мільйон гривень.

 

 

версія для друку