українська російська англійська
Микола Азаров: Закон про зайнятість населення дає можливість створювати нові робочі місця
03.01.2013 | 11:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Головне завдання Закону «Про зайнятість населення», який набув чинності 1 січня, – підтримати найбільш вразливі верстви населення та створити нові робочі місця. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 3 січня 2013 року.

«Не треба зайвий раз комусь нагадувати про важливість питань зайнятості для всього суспільства, для розвитку економіки держави, - зазначив Микола Азаров. - Головне завдання нового закону – дати можливість підтримати найбільш вразливі верстви населення та створити нові робочі місця».

Глава Уряду зазначив, що законом передбачено для роботодавця, який працевлаштовує молодь на перше робоче місце, а також осіб віком від 50 років строком не менше ніж на 2 роки, компенсацію витрат, пов'язаних із сплатою єдиного соціального внеску протягом першого року. Також закон передбачає стимулювання місцевої влади до створення нових робочих місць шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу в частині збільшення нормативу відрахувань від податку на доходи фізичних осіб, який зараховується в доходи місцевих бюджетів, з 25% до 100%.

Ще документ передбачає надання стартових виплат молодим працівникам, які погодилися працювати в сільській місцевості. Закон також передбачає організацію професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця, під конкретне робоче місце. Сплачувати кадровим агентствам за пошук роботи відтепер мають виключно роботодавці.

«Це дуже потрібний і актуальний закон для нашої країни», - наголосив Микола Азаров.

Водночас він зазначив, що для його реалізації потрібно прийняти біля двох десятків нормативних актів. Тож перед новим керівництвом Міністерства соціальної політики стоїть важливе завдання  – протягом місяця завершити прийняття таких актів.

 

версія для друку