українська російська англійська
Микола Азаров: Чиновники особисто відповідатимуть за недотримання строків виконання визначених законами завдань
03.01.2013 | 11:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров вимагає у місячний строк вирішити проблему технічного забезпечення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в окремих регіонах України. Жорстко контролювати це питання Глава Уряду доручив Віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку.

Відповідне завдання Микола Азаров поставив під час засідання Кабінету Міністрів 3 січня 2013 року.

За його словами, ще у липні 2012 року прийнято Закон України «Про екстрену медичну допомогу», яким з 1 січня поточного року визначені сучасні організаційно-правові засади забезпечення громадян України, а також інших осіб, які перебувають на її території, екстреною медичною допомогою.

«Уряд вирішив низку організаційних питань. Принципово покращена матеріально-технічна база екстреної медичної допомоги. Минулого року в заклади охорони здоров’я за кошти державного бюджету поставлено рекордну кількість - 286 автомобілів швидкої медичної допомоги. Уперше для працівників системи екстреної медичної допомоги встановлені соціальні гарантії, які передбачені законодавством про аварійно-рятувальні служби», - наголосив Прем’єр-міністр.

Але в окремих регіонах, зазначив він, залишаються невирішеними питання технічного забезпечення оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф: «Тому що Держінвестпроект у 2012 році не зміг виконати всі завдання Національного проекту «Вчасна допомога». А органи місцевого самоврядування зволікають з організацією та реєстрацією центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Микола Азаров застеріг керівників центральних і місцевих органів влади про персональну відповідальність за невиконання цього важливого завдання. «Я попереджаю керівників відповідних центральних і місцевих органів виконавчої влади, що за таке нехтування життєво важливою справою певні керівники понесуть відповідальність», - заявив Глава Уряду. Він додав: щоб виправити ситуацію, чиновники мають буквально місяць.

Прем’єр-міністр наголосив на важливості дотримуватися прописаних у законах строків виконання тих чи інших завдань. «Якщо закон набув чинності 1 січня, то його, безумовно, треба виконувати з 1 січня. Ніякі виправдання і пояснення не приймаються. Особливо, коли йдеться про захист прав та інтересів громадян. Там, де міністерства і відомства не виконали необхідну нормативну або технічну роботу, її треба негайно завершити», - зазначив Микола Азаров.

версія для друку