українська російська англійська
Микола Азаров назвав першочергові завдання розвитку економіки на 2013 рік
03.01.2013 | 11:42
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров назвав першочергові завдання на 2013 рік з активізації економічного розвитку для забезпечення як мінімум до 3,5% зростання ВВП. Відповідні доручення він поставив під час засідання Кабінету Міністрів України 3 січня.

«Перш за все треба залучити інвестиційні ресурси, покращити інвестиційний клімат, активніше проводити дерегуляцію», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, уже сьогодні Уряд почне розглядати практичні механізми активізації інвестиційної діяльності. «Ми налаштовані створити такі умови, щоб у нас було власне потужне сільськогосподарське машинобудування, щоб в Україні будувалися власні тепловози, вагони і швидкісні потяги, щоб українські ІТ-новації впроваджувалися насамперед на вітчизняному ринку. Українській промисловості потрібен потужний інвестиційний поштовх», - підкреслив Глава Уряду.

При цьому він окреслив завдання, які стоять у цьому напрямку.

Зокрема, за словами  Миколи Азарова, необхідно енергійно управляти програмою імпортозаміщення, скорочення негативного сальдо зовнішньоторгового балансу, за що особисту відповідальність несуть Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов і Міністр економічного розвитку та торгівлі Ігор Прасолов.

Крім того, Прем’єр-міністр наголосив на необхідності відновлення роботи нафтопереробної, хімічної галузей та електрометалургії. «А для цього добитися реалізації уже прийнятих рішень, спрямованих на зменшення виробничих витрат вітчизняних виробників у цих галузях. За це особисто відповідають Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко і Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький», - сказав Микола Азаров.

Також, за його словами, поточного року має запрацювати програма індустріального будівництва житла, водночас повинно продовжуватись капітальне будівництво соціальної інфраструктури відповідно до графіків, виконання яких під контролем самого Миколи Азарова. Особисту відповідальність за  реалізацію програми покладено на Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула і Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника.

Також, як відзначив Микола Азаров, Україна має всі можливості використати позитивний фундамент, закладений проведенням Євро-2012, для розвитку туристичної галузі і активної експлуатації сучасної спортивної інфраструктури: «Зайнятися цим має Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко».

Крім того, наголосив Микола Азаров, у 2013 році багато треба зробити для прискореного розвитку транспортної галузі, підвищення якості та ефективності пасажирських і вантажних перевезень. «Ми будемо будувати автостради і швидкісні залізниці, оновлювати парк технікою вітчизняного виробництва. Це завдання покладене на Міністра транспорту та інфраструктури Володимира Козака», - сказав Прем’єр-міністр.

За словами Миколи Азарова, серйозний поступ потрібен в індустріалізації сільськогосподарського виробництва. «Позитивні зрушення в тваринництві треба не просто закріпити, а вивести на новий рівень. Вирощування зернових практично всюди, де є умови, треба здійснювати за передовими індустріальними технологіями. І вже зараз розпочати підготовку до непростої – це вже сьогодні зрозуміло – весняно-польової кампанії», - наголосив Глава Уряду, додавши, що відповідає за цей напрям Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 

версія для друку