українська російська англійська
МВС передало "Охматдиту" спеціалізоване медичне обладнання
04.01.2013 | 14:25
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Мобільний апарат для ультразвукової діагностики патологій у дітей, які народилися недоношеними, дозволить проводити необхідні медичні дослідження безпосередньо в палаті, де знаходяться малята. Обладнання придбане на кошти, у тому числі зібрані правоохоронцями.

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко передав представникам Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» сертифікат на отримання  сучасного апарату для проведення ультразвукових досліджень. Частина коштів на його придбання були зібрані небайдужими до чужої біди правоохоронцями, решта – надана благодійниками.

За словами Віталія Захарченка, МВС як відомство, що опікується питаннями захисту прав дитини, у той же час досить давно здійснює шефську діяльність над інтернатними закладами, дитячими будинками, а також плідно співпрацює з медичними установами, надаючи конкретну, адресну допомогу. Наприклад, здана працівниками органів внутрішніх справ кров дозволить врятувати не одне людське життя – постраждалих у ДТП, онкохворих чи важкохворих дітей.

«Ми порадилися із фахівцями і напередодні Різдва вирішили зробити такий подарунок дітям, які цього дуже потребують», – зазначив очільник МВС.

Представники відділення інтенсивної терапії новонароджених НДСЛ «Охматдит» високо оцінили технічні характеристики придбаного апарату УЗД. Його спеціалізовані датчики дозволяють проводити ультразвукове дослідження внутрішніх органів дитини, яка народилася недоношеною і має надто малу вагу. Однією з найбільших переваг цього апарату є його мобільність. Це дає змогу проводити обстеження безпосередньо в палаті, де перебуває малюк, а не транспортувати його до місця розташування апарату УЗД.

Завідуюча відділенням інтенсивної терапії новонароджених «Охматдиту» Лариса Ніконова подякувала правоохоронцям від імені батьків, чиї діти стають пацієнтами цього відділення.

За словами завідуючої неонатологічного центру «Охматдиту» Олени Бакаєвої, упродовж року подібної допомоги потребують близько 300 дітей, які народилися глибоко недоношеними або мають якісь патології внутрішніх органів. Обладнання такого класу дозволить проводити необхідні обстеження набагато ефективніше, а це, у свою чергу, дасть змогу оперативно встановлювати діагноз та починати необхідне лікування.

версія для друку