українська російська англійська
Уряд адаптує українське законодавство у сфері довкілля до європейського
08.01.2013 | 11:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України першою постановою, ухваленою в цьому році,  змінив обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України. Відповідною постановою №1 від 3 січня 2013 року Уряд вніс зміни до постанови  КМУ від 3 липня 1995 р. № 484.

Мета прийнятої постанови – приведення категоризації токсичності забруднюючих речовин у відповідність до вимог Додатка II Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню із суден 1973 року, зміненої протоколом 1978 року до неї (МАРПОЛ 73/78), що набув чинності для України 1 січня 2007 року.

Вона досягатиметься шляхом внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів від 03. 07. 1995 р. № 484 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України», зокрема зміною категорій шкідливих речовин - залежно від категорії токсичності – з А, В, С, Д на: X (речовина, що становить велику небезпеку), Y (речовина, що становить небезпеку), Z (речовина, що становить невелику небезпеку).

Прийняття постанови забезпечить приведення норм чинного законодавства України у відповідність до МАРПОЛ 73/78 у частині обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів територіальних і внутрішніх морських вод України при врахуванні категорії токсичності забруднюючих речовин, скинутих у водне середовище.

 

версія для друку