українська російська англійська
На Буковині відбудеться фестиваль "Маланка-фест 2013"
08.01.2013 | 12:30
Чернівецька ОДА

8 січня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв наголосив, що фестиваль Маланок, який відбудеться у Чернівцях 15 січня, має стати візитівкою туристичної Буковини та демонстрацією області як регіону, де не лише збережені культурні та етнічні традиції, але й активно розвиваються. За його словами, «Маланка-фест» – це унікальне та особливе народне дійство, про яке мають знати у світі.

«На фестивалі Маланок, який організовується у Чернівцях вже втретє, будуть представлені українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська Маланки, вік яких - понад сто років. Ці різні колоритні звичаї, обряди збережені саме у нас, на Буковині. Маланка, Переберія - це своєрідний буковинський карнавал, який збирає довкола себе шанувальників народного мистецтва, - сказав Михайло Папієв. – Ми повинні цим пишатись, популяризувати свою самобутність та об’єднуватись довкола створених народом впродовж віків традицій».

Керівник крайової виконавчої влади додав, що цього року «Маланка-фест» збере в обласному центрі близько шести сотень маланкарів, кожен з яких вирізняється своєю оригінальністю й різнобарвністю. Михайло Папієв зазначив, що крайова влада всіляко сприяє його проведенню, до того ж, цьогоріч завдяки допомозі благодійного фонду усім учасникам фестивалю будуть відшкодовані витрати на дорогу, а кращі з гуртів маланкарів здобудуть визнання високоповажного та авторитетного журі та отримають грошові винагороди – 50, 30 та 20 тис. грн.

«Впевнений, що усі, хто завітає 15 січня у Чернівці на «Маланка-фест», отримають незабутні емоції та враження від побаченого, адже захід відбуватиметься у притаманній Буковині атмосфері гостинності, святковості і толерантності», - підсумував Михайло Папієв.

 

версія для друку