українська російська англійська
Після введення адмінвідповідальності в ЦОВВ не виявлено жодного незареєстрованого нормативного акта
08.01.2013 | 16:43
Прес-служба Міністерства юстиції

Після введення 5 січня 2012 року персональної адміністративної відповідальності Міністерством юстиції не було виявлено жодного факту порушення законодавства про реєстрацію нормативно-правових актів у центральних органах виконавчої влади. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Міністр нагадав, що у січні минулого року набрала чинності стаття 18841 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає персональну адміністративну відповідальність керівників органів, нормативно-правові акти яких відповідно до закону підлягають державній реєстрації, за неподання, несвоєчасне подання для державної реєстрації нормативно-правових актів, направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державної реєстрації та не опубліковані в установленому законом порядку, а також надіслання для виконання вказівок, роз'яснень у будь-якій формі, що не є нормативно-правовими актами, але встановлюють правові норми.

У результаті, станом на 1 січня 2013 року, за підсумками проведених Міністерством юстиції перевірок 40 суб'єктів нормотворенняцентральних органів виконавчої владиМін‘юстом не було  виявлено жодних порушень, за вчинення яких встановлено адміністративну відповідальність згідно із статтею 18841 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

За словами Міністра юстиції, за цей період було піддано перегляду майже 41 тисячу розпорядчих документів.

Наразі, повідомив Міністр, завершується підбиття підсумків перевірок центральних органів виконавчої влади за грудень 2012 року, а також перевірок, проведених територіальних органами юстиції на регіональному рівні.

Міністр юстиції також нагадав, що до введення адміністративної відповідальності щороку практично кожен восьмий-десятий нормативно-правовий акт в Україні застосовувався без державної реєстрації, а отже, незаконно. Крім того, щороку перевірками виявлялася незаконна практика встановлення нових правових норм листами.

 

версія для друку