українська російська англійська
У Держреєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано близько 8 тис. заяв
09.01.2013 | 09:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Cтаном на 8 січня 2013 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано 7 988 заяв, з яких уже задоволено – 1 792, інші заяви розглядаються в строки, встановлені законодавством. Про це повідомила Перший заступник Голови Державної реєстраційної служби Інна Завальна.

За її словами, з 1 січня 2013 року всі органи державної реєстрації прав розпочали належне функціонування відповідно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яким запроваджена нова система держреєстрації відповідних прав.

Укрдержреєстром створена інституційна система державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка включає в себе 583 органи державної реєстрації прав, що налічують 2646 державних реєстраторів. Окрім цього, новим законодавством покладено функції державних реєстраторів на 6835 нотаріусів як спеціальних суб’єктів.

За державну реєстрацію права власності на нерухоме майно сплачується державне мито у розмірі 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 119 гривень, за державну реєстрацію речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 51 гривня. Плата за внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі виправлення технічної помилки, що допущена не з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно, становить 51 гривню та надання інформації з Реєстру у формі – 120 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 № 1204.

За словами Інни Завальної, створено законодавчі та технічні умови для наповнення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно даними з таких реєстрів: Реєстр прав власності на нерухоме майно, Єдиний реєстр заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державний реєстр іпотек та Державний реєстр обтяжень рухомого майна.

Укрдержреєстром проводиться інформування громадян про нову систему держреєстрації. У кожному регіоні, а також адміністратором Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, створено постійно діючі «гарячі» телефонні лінії, інформація про які розміщена на сайтах Міністерства юстиції та Укрдержреєстру. Крім того, запроваджено функціонування «телефону для довідок» Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Укрдержреєстру за абонентським номером (044) 233-64-78.

Нагадаємо, що державна реєстрація прав проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб у наступних випадках:

законом передбачено проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно, зокрема, на новозбудовані об’єкти, реконструйовані об’єкти нерухомості, об’єкти внесені до статутного фонду, тобто «первинну» реєстрацію;

проведення державної реєстрації прав на підставі рішень органів влади, зокрема на підставі рішення суду, органів прокуратури, податкових органів, органів місцевого самоврядування,

проведення державної реєстрації прав, які виникли до 1 січня 2013 року та не були зареєстровані відповідно до законодавства, яке діяло на час їх виникнення.

Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться також нотаріусами, як спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав у наступних випадках:

проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії, у разі якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;

проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва, тобто реєстрацію тих прав, виникнення яких «посвідчує» нотаріус.

 

версія для друку