українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд усуне дисбаланси розвитку внутрішнього ринку
09.01.2013 | 11:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України посилить роботу з розвитку внутрішнього ринку, активізації внутрішнього виробництва. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 9 січня 2013 року.

За його словами, це питання вимагає різностороннього підходу.

«Але на головне місце треба поставити збільшення попиту і доступності вітчизняних товарів для споживача», - підкреслив Микола Азаров.

Він зазначив, що наш внутрішній ринок у багатьох випадках аж занадто лояльний до імпортного «ширпотребу», натомість власній продукції створює бар’єри: «Подивіться на вітрини торгівельних центрів: де на них знайти вітчизняні бренди? Звичайно, це питання до виробників, які пасуть задніх в маркетингу, але й питання до торгівлі».

Парадоксальною назвав Глава Уряду і ситуацію, коли наша торгівля ставить вітчизняні товари у гірші умови, ніж завезені в Україну. «Наприклад, мені розповідали, що власники окремих торгових центрів вітчизняним виробникам виставляють орендну плату більшу, ніж перекупникам імпортного товару. Якщо це так, то це абсолютно неприйнятно», - наголосив Прем’єр-міністр.

За його словами, потрібно нарешті нормалізувати ситуацію у внутрішній торгівлі, так би мовити, цивілізувати її.

«Ось чому наш Уряд у попередньому складі вперше за часів незалежності серйозно зайнявся цією проблемою», - заявив Микола Азаров та додав, що прийняття закону про внутрішню торгівлю в Україні залишається пріоритетом Уряду.

версія для друку