українська російська англійська
В Україні є необхідне ресурсне забезпечення весняно-польових робіт, - Микола Азаров
09.01.2013 | 11:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В Україні створено умови організованого і доступного ресурсного забезпечення весняно-польових робіт. На цьому Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив на засіданні Кабінету Міністрів України 9 січня.

Глава Уряду повідомив, що на сьогодні забезпеченість насінням ярих культур становить 102%. Сільгоспвиробники заявили намір поточного року використати мінеральних добрив на 15% більше, ніж минулого року, і на 10% більше засобів захисту рослин.

Водночас Микола Азаров відзначив позитивний фактор стабільних цін на добрива, які знаходяться на рівні початку 2011-го і 2012 років.

«Принципово важливий момент: якщо сприятлива погода – це дарунок природи, то оптимальні агротехнології, внесення необхідної кількості добрив і захисних речовин, максимальна забезпеченість необхідними ресурсами – це інструмент в руках самих виробників.  Разом ці фактори дозволять отримати гарний врожай», - сказав Прем’єр-міністр.

Глава Уряду відзначив, що Мінагрополітики разом з Мінекономрозвитку уже узгодили графік постачання мінеральних добрив за асортиментом і за регіонами. «Необхідно, щоб тепер Мінагрополітики разом з регіональними адміністраціями запровадили щотижневий моніторинг виконання цього графіку, а також щоб було створено механізм гнучкого реагування на умови, які складаються в конкретних регіонах. Треба, щоб матеріально-технічне постачання доходило саме у той час, саме в те місце і саме в тих обсягах, як це потрібно селянам. Також треба, щоб графік проведення весняно-польових робіт найближчим часом був затверджений в кожній обласній адміністрації. І щоб саме він був «дорожньою картою» для оперативного маневрування необхідними матеріально-технічними ресурсами», - розпорядився Микола Азаров.

Водночас Прем’єр-міністр наголосив на необхідності забезпечити господарства доступом до кредитних ресурсів для проведення сезонних робіт і добитися виконання зобов’язань страховими компаніями. Відповідну роботу Микола Азаров доручив організувати Першому віце-прем’єр-міністру Сергію Арбузову.

 

версія для друку