українська російська англійська
В Україні триває приписна кампанія
09.01.2013 | 13:30
Прес-служба Міністерства оборони

На Харківщині та Донеччині проводяться заходи щодо приписки юнаків 1996 року народження при районних та міських військкоматах. До 31 березня кожного юнака відповідного віку викличуть до військових установ, де вивчать на предмет придатності до військової служби.

Під час цього загальнодержавного заходу юнаків оглянуть військові лікарі. Водночас з ними попрацюють кваліфіковані психологи, поспілкуються військовослужбовці тощо. Наприкінці приписної кампанії кожен допризовник знатиме про те, в якому саме роді військ він зможе проходити службу, або ж причину зняття з військового обліку.

Загалом на Харківщині до військкоматів передбачається викликати близько 12 тис. осіб 1996 року народження. На Донеччині ж приписці підлягає близько 17 тис. юнаків 1996 року народження при 29-ти районних та міських військкоматах.

Слід додати, що у період приписних кампаній офіцери військкоматів проводять роз’яснювальну роботу щодо вступу до вищих військово-навчальних закладів чи проходження військової служби за контрактом.

Довідково. За інформацією командування Харківського обласного військового комісаріату, торік приписці підлягало 11,5 тис. осіб. З них повністю придатними до військової служби визнали близько 7,8 тис. осіб, або 68% від загальної кількості. Решту допризовників зняли з військового обліку через незадовільний стан здоров’я, наявність судимостей, сімейні обставини тощо.

Минулого року в Донецькій області до військкоматів викликали понад 18 тисяч осіб, з яких лише 13 тисяч хлопців, або 70% від загальної кількості визнано повністю придатними до військової служби.

 

 

версія для друку