українська російська англійська
Державний земельний кадастр в Україні прозорий, автоматизований і високотехнологічний
09.01.2013 | 13:05
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що земельний кадастр в Україні є. Крім того, він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний. Це інформаційна система, аналогів якої не має на сьогодні жодне міністерство і відомство в Україні, наголосив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

По-перше, успішно проведено аерофотозйомку всієї території країни (а це понад 60 млн. га). У результаті фахівці землевпорядної служби отримали для роботи новітній картографічний шар в електронному вигляді. Якість карт набагато вища, ніж Google-, Yandex-карти.

По-друге, всі районні відділення земельного відомства (а це понад 670 офісів) укомплектовано спеціальним комп’ютерним та серверним обладнанням, проведено спеціальні захищені канали зв’язку і високошвидкісний Інтернет, спеціальні можливості по електроживленню.

По-третє, збудовано й обладнано два (основний і резервний) центри обробки даних, які можуть зберігати сотні терабайт інформації.

По-четверте, розроблено передове програмне забезпечення з реєстрації земельних ділянок і десятки спеціальних унікальних додатків з формування бази даних кадастру.

Слід зауважити, що завдяки відкритості  та прозорості можливості корупції та земельних махінацій зведені до мінімуму. Система повністю автоматизована, кожна дія фіксується і відстежується.

У майбутньому землевпорядники зможуть уникнути накладок - відразу при реєстрації система перевіряє чи правильно лягає ділянка.

Сьогодні на карті присутні помилки - це те, що було наміряно і зареєстровано в Україні за 20 років.

«Ми набралися політичної мужності і не побоялися все це оприлюднити. Тепер разом будемо виправляти помилки – через це пройшли абсолютно всі без винятку країни світу, які будували автоматизований кадастр», – наголосив Сергій Тимченко.

 

версія для друку