українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Частка IT-індустрії у ВВП вже до 2015 року може досягнути 2-3%.
09.01.2013 | 13:36
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Бізнес в галузі IT переважним чином базується на інтелектуальному ресурсі. Однак, працівникам неможливо платити високі зарплати в тому випадку, якщо близько 70% іде на податки. Саме тому одним з основних наслідків введення пільгових ставок для галузі буде виведення її з тіні. На цьому наголосив голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, коментуючи вплив податкових пільг на розвиток ІТ.

На його думку, IT-компанії поступово будуть відмовлятися від використання «сірих» схем, що в перспективі дозволить їм створювати нові «легальні» робочі місця, розширювати участь у міжнародній кооперації та активніше залучати інвестиції. «Наш IT-бізнес отримає можливість частіше братися за проекти, які робляться «під ключ», замість того, щоб працювати на підряді в іноземних компаній», - впевнений В. Семиноженко.

Голова Держінформнауки вважає, що щорічні темпи зростання галузі на 40, а то і 50% цілком реальні. При таких темпах частка IT-індустрії у ВВП уже до 2015 року може досягти 2-3%.

«Це принципово важливо для структурної модернізації нашої економіки, на що сьогодні спрямовані консолідовані зусилля влади. Розвиток високотехнологічних секторів і, в першу чергу, IT зробить нашу економіку менш чутливою до кон'юнктурних коливань на світових ринках, від чого сьогодні потерпають сировинні галузі. Крім того, виробництво в сучасні секторах дає найбільшу додаткову вартість, дозволяючи позитивно впливати на торговельний і платіжний баланси», - підсумував він.

 

 

версія для друку