українська російська англійська
Доопрацьовано Положення про функціонування фондових бірж
09.01.2013 | 14:48
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні регулятора прийняла актуалізоване Положення про функціонування фондових бірж.

«Варто відзначити, що даний регуляторний акт доопрацьований Комісією та приведений у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери». Зазначене Положення про функціонування фондових бірж є базовим та комплексним документом, що регулює діяльність організаторів торгівлі на фондовому ринку України, тому ми намагалися максимально врахувати пропозиції та побажання усіх зацікавлених бірж та привести документ у відповідність до кращих міжнародних стандартів», - наголосив Олег Науменко, директор департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

Нагадаємо, що Положенням прописуються вимоги до лістингу цінних паперів іноземних емітентів, що наразі планується до впровадження. Також пропонується посилити вимоги до цінних паперів, які знаходяться у першому рівні лістингу, зокрема, щодо періоду існування емітента, що випустив цінні папери, вартості його чистих активів, доходу, капіталізації тощо. Також ключовою новацією Положення є встановлення порядку визначення біржового курсу цінного папера.

Крім того, Олег Науменко додав, що запропоновані регулятором зміни сприятимуть укріпленню вітчизняних фондових майданчиків та їх модернізації.

Зауважимо, що проект зазначеного Положення погоджено без зауважень Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та  Державною службою фінансового моніторингу України. Наразі документ зареєстровано в Міністерстві юстиції України; він набирає чинності з 8 січня 2013 року.

Звертаємо увагу фондових бірж щодо необхідності приведення діяльності фондових бірж у відповідність до Положення протягом шести місяців після набрання чинності цим рішенням.

 

версія для друку