українська російська англійська
Українські миротворці в Косово виконують завдання на півночі краю
09.01.2013 | 15:15
Прес-служба Міністерства оборони

Український національний контингент в Косово у складі чотирьох спеціальних взводів приступив до виконання завдань на півночі краю. Так, окрім забезпечення цілодобової охорони військової бази “Nothing Hill”, наші миротворці замінять польських колег на цілодобовій охороні району спостережного посту “COOKE”. Водночас вони виконають завдання під час мобільного автоконтролю – VCP “РІМБАУД” та здійснять рекогносцировочні (ознайомчі) ABL патрулі по адміністративно-розмежувальній лінії Косово-Сербія.

Під час виконання визначених завдань українські військовослужбовці тісно взаємодіятимуть зі своїми колегами з вірменського та турецького взводів. Останні, до речі, діятимуть у якості QRF (quickly reaction forces) – групи швидкого реагування та забезпечуватимуть цілодобову охорону зони посадки вертольотів, посилення охорони важливих об’єктів від бази “Gate – 1”, що знаходиться на кордоні з Сербією до спостережного посту “COOKE” на північній околиці Митровиці.

Загальне командування під час виконання завдань особовим складом чотирьох спеціальних взводів на півночі Косова здійснюватиме заступник командира національного контингенту майор Руслан Прусов. Варто зазначити, що на період виконання визначених завдань українські миротворці тактично підпорядковуватимуться передовому командному посту багатонаціональної бойової групи “East”, що дислокується на французькій військовій базі “Marechal de Latre”, поблизу населеного пункту Ново Село.

Довідково. Готуючись до виконання цієї важливої місії, військовослужбовці українського контингенту цілий тиждень тренувалися. Зокрема, вони удосконалювали знання та навички щодо визначення координат цілей та цілевказівок за картою, виклику спеціального військово-медичного вертольоту MedEvac (9 - Line). З ними також проводилися заняття з тактичної підготовки й англійської мови. А водії під керівництвом заступника командира національного контингенту (з озброєння) майора Олексія Бреймурова провели відповідне обслуговування техніки для інтенсивної експлуатації по гірських дорогах у зимовий період.

версія для друку