українська російська англійська
М. Присяжнюк: Вчасне забезпечення аграріїв необхідними ресурсами дасть змогу збільшити врожай
09.01.2013 | 15:43
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В аграрному секторі триває активна підготовка до проведення весняно-польових робіт, які вирішальним чином впливатимуть на виконання у 2013 році завдань щодо нарощування виробництва зерна та інших культур. Одним із найбільш вагомих факторів, що вплинуть на формування майбутнього урожаю, є вчасне та здійснене в повному обсязі забезпечення сільгоспвиробників необхідними ресурсами. Про це 9 січня на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Міністр поінформував, що під час засідання Уряду Прем’єр-міністр Микола Азаров дав доручення забезпечити стабільне постачання сільгоспвиробникам необхідних ресурсів, зокрема мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріалів, для ефективного проведення весняно-польових робіт.

На сьогодні аграрії вже накопичили майже 179 тисяч тонн поживних речовин, мінеральних добрив, що на 4% більше, ніж минулоріч. Щодо запасів паливно-мастильних матеріалів, то сільгоспвиробники вже придбали 139 тисяч тонн дизпалива та 36 тисяч тонн бензину.

«На сьогодні до посівних кондицій уже підготовлено 410 тисяч тонн насіння ярих зернових і зернобобових культур, або 85% до потреби. Загалом, планується підготувати до посіву 751 тисячу тонн. Окрім того, ще 9,6 тисячі тонн насіння ярих культур підготовлено у Державному резервному насіннєвому фонді», − поінформував Микола Присяжнюк.

Міністр також додав, що з виробниками мінеральних добрив досягнуто домовленості, що під час весняної польової кампанії, коли попит на добрива дуже високий, ціни на них не зазнаватимуть значних коливань.

Також керівник відомства наголосив на необхідності технічного переоснащення малих та середніх господарств. 

«Для нас важливо, щоб сільгоспвиробник, особливо середнього рівня та дрібнотоварний,  мали можливість використовувати високотехнологічну якісну техніку», − сказав Микола Присяжнюк.

версія для друку