українська російська англійська
З початку року для надання безоплатної правової допомоги затриманим особам адвокати залучалися 400 разів
09.01.2013 | 17:33
Прес-служба Міністерства юстиції

Протягом перших восьми діб цього року на всій території України було здійснено 214 виїздів адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим особам, що підозрюються у скоєнні злочину. У 110 випадках було залучено адвокатів до надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим в адміністративному порядку. Крім того, 85 адвокатів отримали доручення для здійснення захисту за призначенням у кримінальних провадженнях, 24 адвокати отримали доручення про залучення до окремих процесуальних дій.

Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, підбиваючи підсумки першого тижня функціонування в Україні системи безоплатної правової допомоги.

Міністр повідомив, що з 1 січня 2013 року надання безоплатної правової допомоги почали забезпечувати адвокати з числа 2545 відібраних за конкурсною процедурою та включених до відповідних реєстрів адвокатів.

У безпосередній взаємодії з правоохоронними та судовими органами цілодобово перебувають 27 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, утворені в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, оперативне управління якими покладена на Координаційний центр з надання правової допомоги. Для прямого зв’язку з центрами адвокатів та суб’єктів інформування (а це у першу чергу особи, уповноважені здійснювати затримання) запроваджено 27 локальних телефонних ліній.

Інформація про випадки затримання осіб чи постанови та ухвали про залучення захисника за призначенням також приймається засобами електронної пошти та факсимільного зв’язку. Відповідні контактні дані мають усі суб’єкти інформування, їх розміщено на сайтах Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі. Задля оперативного прийняття інформації про випадки затримання осіб забезпечено цілодобове чергування операторів у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Координаційному центрі з надання правової допомоги.

Як відомо, згідно з положеннями нового Кримінального процесуального кодексу та Закону України «Про безоплатну правову допомогу» з 0 годин 1 січня 2013 року в Україні було розпочато надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт, які затримані за підозрою у вчиненні злочину чи до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою. Також своє право на безоплатну правову допомогу відтепер можуть реалізувати особи, стосовно яких у кримінальних провадженнях захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.

версія для друку