українська російська англійська
У 2012 році рівень аварійності на водному транспорті знизився на 50%
10.01.2013 | 10:30
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Упродовж 2012 року Укрморрічінспекцією реалізовано низку комплексних заходів, спрямованих на мінімізацію рівня аварійності на воді. Як результат, торік загальна кількість аварійних подій на морському та річковому транспорті (включаючи маломірний флот) знизилася майже вдвічі: з 99 подій 2011 року до 50 подій у 2012 році.

При цьому, за результатами проведеного аналізу, у більшості аварійних ситуацій, що трапилися, основною причиною був саме людський фактор: практично в усіх випадках аварії сталися через нехтування судноводіями вимогами безпеки судноплавства, а не через відмову техніки, погодні умови чи форс-мажорні обставини.

Зокрема, серед найбільш частих причин виникнення аварій на воді є порушення міжнародних Правил запобігання зіткненню суден на морі 1972 року (МППС-72), Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах (затверджених наказом Міністерства транспорту України від 16 лютого 2004 р. № 91, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 липня 2004 р. за № 872/9471), Правил безпечної експлуатації баз для стоянки маломірних (малих) суден (затверджених наказом Міністерства транспорту України від 16 липня 2004 р. № 642, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 2004 р. за № 915/9514), місцевих Правил користування маломірними суднами на водних об’єктах, правил пожежної безпеки на суднах, а також керування суднами у стані алкогольного сп’яніння, невикористання рятувальних засобів на маломірних (малих) суднах.

Певна річ, усі ці порушення не залишаються без уваги: щоразу фахівцями Укрморрічінспекції проводиться об'єктивне вивчення подій, пов'язаних з виникненням аварії, ретельно аналізуються її причини та, за результатами цієї роботи, розробляються комплексні попереджувальні заходи, виконання яких також суворо контролюється.

У новому, 2013 році, Укрморрічінспекція продовжить системну та послідовну роботу щодо забезпечення належного рівня безпеки з метою подальшого зниження кількості аварійних подій на морському та річковому транспорті.

 

 

версія для друку