українська російська англійська
На Тернопільщині розроблено проект програми розвитку водного господарства
10.01.2013 | 14:35
Тернопільська ОДА

Голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян схвалив проект програми розвитку водного господарства та водно-екологічного оздоровлення  природного середовища Тернопільської області.

Метою цієї Програми є розвиток галузі водного господарства та водно-екологічне оздоровлення природного середовища області.

На думку розробників документу, проблема розвитку водного господарства, створення умов для життєдіяльності населення, покращення водно-екологічної ситуації, захисту населених пунктів, територій, сільськогосподарських угідь, виробничих об’єктів від шкідливої дії вод може бути розв’язана шляхом упровадження ефективного, обґрунтованого механізму використання, охорони та відтворення водних ресурсів.

Йдеться також про підвищення технологічного рівня водокористування, будівництва, реконструкції та модернізації систем водопостачання і водовідведення; виконання робіт з берегоукріплення та регулювання русел річок; будівництва та реконструкції гідротехнічних споруд, захисних дамб, упорядкування водоохоронних зон та прибережних захисних смуг; удосконалення технічних приладів для проведення гідрометеорологічних спостережень; забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану осушених угідь, відновлення функціонування меліоративного комплексу, реконструкції і модернізації меліоративних систем.

Орієнтований обсяг фінансування заходів Програми становить 207,91 млн. гривень.

Місцеві джерела фінансування: кошти обласного бюджету - 18,54 млн. гривень, районних бюджетів 23,42 млн. гривень. Інші джерела фінансування - 6 млн. гривень.

Виконання завдань і заходів Програми дасть змогу забезпечити ефективне і екологічно безпечне функціонування меліоративних систем на площі 134,5 тис. га, захистити від паводків 1,5 тис. га сільськогосподарських угідь, покращити гідрологічний режим річок протяжністю 47,2 км; забезпечити регулювання поверхневого стоку з метою оптимізації паводкових витрат  на площі близько 25 тис. га.

Термін реалізації програми: 2013 - 2021 роки.

 

версія для друку