українська російська англійська
Уряд вживає заходів для нормалізації ситуації з "Аеросвітом"
10.01.2013 | 16:18
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

  Прем’єр-міністр України Микола Азаров розглянув оперативну доповідь і пропозиції Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула щодо заходів з нормалізації ситуації, яка склалася внаслідок невиконання компанією «Аеросвіт» розкладу авіаперевезень.

  Відповідне доручення Олександр Вілкул отримав на засіданні Кабінету Міністрів 9 січня поточного року.

  За результатами аналізу ситуації Глава Уряду перш за все доручив Міністерству закордонних справ забезпечити практичну допомогу буквально кожному пасажиру, який затримується у закордонних аеропортах через невиконання рейсів «Аеросвітом» - під особисту відповідальність Послів України у відповідних країнах.

«Головне – повернути людей додому і при цьому захистити всі права громадян України», - підкреслив Микола Азаров.

  Міністерству інфраструктури доручено терміново підготувати розпорядження Уряду про використання в разі необхідності коштів Резервного фонду для оплати повернення в Україну наших громадян. Причому компенсувати ці витрати за фактом зобов’язана авіакомпанія «Аеросвіт».

  Міністерству інфраструктури разом з Державною авіаційною службою та із залученням керівництва компанії-перевізника Глава Уряду доручив сформувати реалістичний розклад рейсів, виконання якого «Аеросвіт» безумовно гарантує в умовах, що склалися. А також забезпечити широке постійне інформування про цей розклад у ЗМІ та іншими інформаційними каналами.

Виконання цього розкладу буде жорстко контролювати державний регулятор.

Також профільне міністерство і Державіаслужба зобов’язані вжити всіх доступних заходів, щоб забезпечити перевезення пасажирів «Аеросвіту» згідно з придбаними квитками або ж вчасне повернення авіакомпанією вартості квитків.

Крім того Міністру інфраструктури Володимиру Козаку доручено розробити стратегію розвитку авіаційної галузі з максимальним урахуванням інтересів пасажирів.

Контроль за виконанням цих доручень Микола Азаров  поклав на Віце-премєр-міністра Олександра Вілкула, йому доручено продовжити вивчення ситуації та вносити пропозиції щодо додаткових заходів в разі їх необхідності.

 

версія для друку