українська російська англійська
Прем'єр-міністр очікує від провідних економістів України пропозицій щодо розвитку внутрішнього ринку
10.01.2013 | 16:35
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров чекає від провідних вітчизняних експертів-економістів пропозицій щодо забезпечення розвитку внутрішнього ринку України.

Так, під час зустрічі з провідними економістами, Глава Уряду нагадав, що Україна увійшла в 2013 рік з реалістичним бюджетом, який при цьому передбачає продовження економічного розвитку й підвищення соціальних виплат. У даний час, сказав він, ведеться розробка конкретних програм, які дозволять реалізувати макроекономічні показники, закладені в бюджеті.

«В основному, звичайно, упор робиться на розвиток внутрішнього ринку, на заміщенні певної частки імпорту продукцією вітчизняного виробництва, що дозволить нам стабілізувати платіжний баланс, - наголосив Микола Азаров. - Чи є у нас можливості для розвитку внутрішнього ринку? Звичайно, є!»

Наприклад, зазначив Прем'єр-міністр, потрібно працювати над збільшенням споживання українцями м'яса вітчизняного виробництва. «Незважаючи на те, що вживання м'яса зросло на 6 кг в рік на душу населення, але, тим не менше, цей показник в півтора раза нижчий, ніж у Європі. Безумовно, в Україні є і можливості, і умови для збільшення внутрішнього виробництва м'яса», - заявив Микола Азаров.

Те ж саме, додав він, стосується і кількості офісних і торгових площ: «А що таке зростання торгових площ? Це зростання товарообігу, насамперед. Ми в два рази відстаємо від Європи, хоча за останній час чимало зроблено, зокрема і в Києві».

Також Глава Уряду підкреслив, що треба більш активно працювати над питанням доступного житла, забезпечення доступних кредитів, зниження відсоткових ставок і т.д.

«Тобто, на порядку денному стоїть ціла низка питань, вирішення які дозволило б визначити траєкторію економічного і соціального зростання на 2013, 2014 і наступні роки», - заявив Микола Азаров.

 

 

версія для друку