українська російська англійська
Наталія Королевська: Ми не дозволимо приховувати факти заборгованості із виплати зарплати
10.01.2013 | 17:37
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики запроваджує додаткові рівні контролю за виплатою заборгованості із заробітної плати. Про це повідомила Міністр соціальної політики Наталія Королевська за підсумками засідання Кабінету Міністрів України.

«Керівники органів державної влади, місцевих адміністрацій охоче звітують, що заборгованість із зарплати працівникам бюджетної сфери погашена. Разом з тим, спілкуючись з людьми, я неодноразово отримувала цілком протилежну інформацію. Задля посилення контролю, ми запровадили додаткові рівні контролю за ситуацією», – зазначила Наталія Королевська.

Перший рівень – співпраця з профспілками. Цей рівень вже запрацював та вже дає конкретні результати. «За допомогою Центрального комітету профспілки працівників соціальної сфери нами були виявлені конкретні факти приховування заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Я звернулася з проханням до Уряду доручити голові обласної державної адміністрації розібратися із цією заборгованістю та надати інформацію Міністерству щодо її погашення», – наголосила Міністр.

З 1 лютого запроваджується другий рівень контролю – на підставі інформації «Урядового контактного центру». «Ми розпочинаємо тісну співпрацю з контактним центром, щоб жодне звернення про невиплату зарплати чи соціальної допомоги не залишилося без реакції з боку влади», – повідомила Наталія Королевська.

Також вона зазначила, що з 1 березня запроваджується третій додатковий рівень контролю за своєчасною виплатою зарплат та погашення заборгованості. «Йдеться про громадський контроль, що базуватиметься на нашій співпраці з громадськими об’єднаннями та організаціями», – поінформувала Наталія Королевська.

«Людина або отримує зарплату, або ні. Й її не цікавлять ані звіти, ані вжиті заходи, ані якась інша імітація бурхливої діяльності. Тому на кожен випадок неотримання зарплати у бюджетній сфері ми реагуватимемо миттєво. І якщо хтось з посадовців гадає, що може надати неправдиву інформацію, приховувати її чи вводити в оману людей, він дуже швидко зрозуміє, що помиляється», – підсумувала Наталія Королевська.

 

версія для друку