українська російська англійська
Микола Азаров зустрівся з вченими-істориками
10.01.2013 | 19:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів зустріч з провідними науковцями-істориками академіком НАН України Петром Толочком та Головою Інституту національної пам'яті Валерієм Солдатенком, під час якої було піднято низку актуальних питань.

Зокрема, під час зустрічі обговорено питання з підготовки до відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, фінансової підтримки наукового історико-філологічного журналу «Київська старовина», а також забезпечення реального захисту історичних пам’ятників. «Все, що відбувається з охороною історичних пам’ятників – воно мене особливо хвилює. Забезпечити реальний захист історичних пам’ятників, не допустити їх руйнування, наш святий обов’язок», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр наголосив на підтримці з боку Уряду збереження культурного та історичного надбання нашої держави.

Він нагадав, що протягом останнього часу Уряд надає фінансову підтримку на відновлення та реставрацію визначних архітектурних пам’яток, зокрема культових споруд, серед яких і Успенський собор Києво-Печерської Лаври.     

Під час діалогу було також наголошено на важливості донесення до громадян історичних фактів без викривлень, на базі документальних матеріалів.

Микола Азаров вказав на необхідність популяризації історичних знань у ЗМІ, зокрема по телебаченню. 

Йшлося також про активізацію наукової діяльності Інституту національної пам'яті.

Крім того, співбесідники висловилися за доцільність проведення Року історії в Україні.

Насамкінець Микола Азаров закликав істориків підтримувати тісний діалог з урядовцями: «Будемо підтримувати та допомагати один одному».

 

версія для друку