українська російська англійська
Під Полтавою відкрили музей автора українського Тризуба
11.01.2013 | 10:40
Полтавська ОДА

У селищі Опішня (Зіньківський район Полтавської області) відкрили музей мистецької родини Кричевських, до якої належав відомий архітектор живописець і графік Василь Кричевський.

Саме йому в 1918 році голова Центральної Ради Михайло Грушевський доручив розробити державну символіку і цього ж року офіційним гербом України затвердили Тризуб київського князя Володимира, автором проектів якого був Кричевський.

Будівлю ж у Опішні, де віднині розташується музей Кричевських, побудував сам Василь Кричевський. Раніше вона мала назву «Опішнянський гончарний показовий пункт Полтавського губернського земства». Протягом 1902-1919 років митець жив в Опішному. Він залучав опішнянських гончарів  до оздоблення проектованих ним будівель.

З нагоди 140-річчя  від дня народження Василя Кричевського, в рамках відзначення свята в Опішні, відкрили  виставку художніх творів родини Кричевських, які передали музею-заповіднику спадкоємці Василя Кричевського з США.

Також присутні ознайомилися родинними документами та фото родини Кричевських. Презентували  новий документальний фільм «Третій вимір Василя Кричевського», який підготував Благодійний Фонд «Дар».

 

 

версія для друку