українська російська англійська
Держлісагентство: У 2012 році новорічних ялин реалізовано на 160 тис. більше, ніж у 2011 році
13.01.2013 | 10:33
Прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України

У грудні 2012 року лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства було реалізовано 909 тис. новорічних ялин і сосен на загальну суму 38 млн. грн. За словами Голови Держлісагентства Віктора Сівця в 2012 році новорічних ялин реалізовано на понад 160 тисяч більше ніж в 2011 році, а всі отримані кошти будуть направлені на лісорозведення та лісовідновлення в 2013 році.

Новорічні ялинки були вирощені лісгоспами на спеціально відведених для цього плантаціях. Вже другий рік поспіль продаж хвойних відбувався із захисними бірками для електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом. Бірка зі штрих-кодом містила інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Завдяки цьому кожен покупець міг перевірити, звідки деревце походить, ввівши код на сайті yalіnka.info, надіславши СМС або ж зателефонувавши на цілодобові «гарячі лінії».

Для запобігання проявам браконьєрства по всій Україні діяло 1792 рейдові бригади у складі майже 7,5 тис. працівників лісової охорони, міліції та екологічної інспекції.

«У 2012 році за ініціативи Держлісагентства України всіма обласними державними адміністраціями були видані розпорядження щодо посилення охорони новорічних ялинок. Як наслідок, працівниками лісової охорони спільно з представниками МВС по Україні виявлено 3743 незаконно зрубаних ялинок. Адміністративні штрафи накладені на 942 особи на загальну суму 70 тис. гривень» - повідомив Голова Держлісагентства Віктор Сівець.

версія для друку