українська російська англійська
Прем'єр-міністр представив колективу НБУ нового керівника Ігоря Соркіна
11.01.2013 | 16:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров представив колективу Національного банку нового керівника Ігоря Соркіна. Глава Уряду побажав керівнику НБУ успіхів у роботі на новій посаді.

«Коли Сергій Геннадійович Арбузов працював на посаді голови Національного банку, це був період плідної співпраці і взаємодії Національного банку й Уряду. Усі ті найскладніші завдання, які виникали, вирішувалися спільно і злагоджено. Я хотів би побажати Ігорю В’ячеславовичу Соркіну, щоб такий стиль роботи, така взаємодія і розуміння загальнодержавних проблем і завдань збереглися», – сказав Микола Азаров.

Він закликав нового керівника Нацбанку активніше інформувати громадськість про важливі рішення, які ухвалюються в головній фінустанові країни. «Я хочу побажати Вам, щоб робота на посаді голови НБУ поєднувалася з добре продуманою інформаційною кампанією наших кроків і дій, щоб наші люди були впевнені у правильності та зваженості тієї політики, яка провадиться Національним банком та Урядом», - сказав Прем’єр-міністр.

Глава Уряду наголосив, що добре організована інформаційна кампанія Нацбанку допоможе запобігти паніці серед населення, яку провокують безвідповідальні політики та експерти і яка послаблює національну валюту.

«Доки у державі існує злагоджена робота Президента, Уряду, Національного банку і більшості у Верховній Раді, ніяких потрясінь в Україні не буде – це аксіома. Потрясіння народжуються тоді, коли немає єдності у політичного керівництва країни, коли у різні боки тягнуть економічну і фінансову політику», - заявив Микола Азаров.

Присутній на представленні колишній керівник НБУ, а нині чинний Перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов зазначив: «Мені приємно, що я передаю справи фахівцю, який усе своє життя присвятив роботі у Національному банку».

У свою чергу голова НБУ Ігор Соркін подякував за довіру та запевнив, що приділятиме максимальну увагу забезпеченню стабільності курсу гривні. «Я вважаю своїм першочерговим завданням зниження відсоткових ставок за кредитами, для того, щоб кредитування розвивалось і розвивалась економіка. Також першочерговим завданням є залучення банківської системи у ті перетворення, які відбуваються у нашій країні», - зазначив новий керівник НБУ.

Він також пообіцяв розвивати в країні безготівковий розрахунок та активізувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.

Нагадаємо, 11 січня Верховна Рада підтримала призначення Ігоря Соркіна на посаду голови Національного банку України - за це рішення проголосував 231 нардеп. Кандидатуру Соркіна 9 січня вніс до ВР Президент Віктор Янукович.

Перший заступник голови НБУ Ігор Соркін виконував обов'язки керівника Нацбанку після призначення 24 грудня голови НБУ Сергія Арбузова Першим віце-прем'єр-міністром України.

 

версія для друку