українська російська англійська
Бюджети Рівненщини заробили майже 20 млн. грн. на продажі землі
11.01.2013 | 16:22
Рівненська ОДА

Бюджети різних рівнів Рівненщини поповнилися від продажу ділянок несільськогосподарського призначення на 19 мільйонів 800 тисяч гривень, що на 2 мільйони 300 тисяч більше, ніж у 2011-у, прозвітували першому заступникові голови Рівненської облдержадміністрації Анатолію Юхименку в головному управлінні Держкомзему області.

Зокрема, торік покупцям запропонували для організації підприємницької діяльності майже 200 гектарів землі. Їм продали 217 ділянок, а також право оренди ще на 24 наділи. Щоб вторгувати більші суми, проводили земельні аукціони. Внаслідок конкуренції вартість потенційних бізнес-майданчиків зростала в декілька разів.

Крім того, цьогоріч збільшили й стартову ціну на ділянки, провівши повторну нормативно-грошову оцінку землі в населених пунктах області. Завдяки такому господарському підходу місцеві бюджети наповнювалися інтенсивніше. Наприклад, у 2010 році реалізували більше 3 сотень земельних ділянок за 13 мільйонів 700 тисяч гривень.

Водночас торік за 12 наділів несільськогосподарського призначення вдалося отримати більше 4 мільйонів гривень. З огляду на це, Анатолій Юхименко доручив фахівцям стежити та вчасно поновлювати нормативно-грошову оцінку земель, оскільки від цього залежать ціна продажу та розмір оренди. А це головні джерела наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, отже й додаткові гроші на вирішення нагальних проблем громад.

 

версія для друку