українська російська англійська
Дмитро Табачник: Розвиток початкової середньої освіти є одним із найважливіших пріоритетів діяльності Міністерства
11.01.2013 | 18:06
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

11 січня 2013 року Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник провів нараду з вчителями перших класів загальноосвітніх навчальних закладів, які після закінчення вищих навчальних педагогічних закладів у 2012/2013 навчальному році вперше розпочали педагогічну діяльність.

«Саме 2012/2013 навчальний рік став визначальним для початкової загальної освіти, оскільки з 1 вересня 2012 року у перших класах загальноосвітніх навчальних закладів було запроваджено новий зміст: новий Державний стандарт початкової загальної освіти, нові навчальні програми, нові підручники, нові типові навчальні плани для початкової школи», - зазначив Міністр.

За словами Дмитра Табачника, протягом останніх років спостерігається тенденція до зростання кількості дітей, які розпочинають навчання у 1 класах – на сьогодні їхня кількість становить понад 431 тис. (що на 51, 5 тис. більше, ніж 6 років тому – з 379 тис. у 2007-2008 н. р. до 431, 2 тис. у 2012-2013 н. р.), з них у містах навчається майже 302, 5 тис., у сільській місцевості – близько 129 тис. учнів.

У поточному навчальному році, за словами Міністра, учнів початкових класів навчають 99,5 тис. учителів, з них жінок – 98, 2 тис., а чоловіків – лише 1189.

«Ці 431 тисяча дітей з 1 вересня 2012 року розпочали навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти і новими програмами для 1-4 класу. За кожним з цих документів відбувалися дуже гострі, тривалі дискусії – в основному об’єктивні. Були також і громадські захисти кожної програми – причому публічні. У них брали участь вчителі, а також, звичайно, – методисти, працівники педагогічних університетів, інститутів підвищення кваліфікацій. Обговорення проводилися не лише в Києві, а й в усіх регіонах нашої країни. Мета була одна – забезпечити якісно нову українську освіту: доступну, сучасну, конкурентоспроможну», – зазначив Міністр.

На думку Дмитра Табачника, 470 вчителів, які розпочали свою педагогічну діяльність 1 вересня 2012 року – особлива аудиторія, адже вони розпочали свою роботу у якісно нових умовах та за новими навчальними планами.

«Нам цікаво проаналізувати вашу педагогічну діяльність у перший рік запровадження нового стандарту, – звернувся до присутніх вчителів Дмитро Табачник.  – Вами формується перший дитячий колектив, вперше заповнено свій класний журнал, вперше відбулися зустрічі, а, можливо, й конфлікти з батьками першокласників, вперше зроблено особові справи на кожного вашого учня.  І я думаю, що в цій залі немає тих, кому не хотілося б, щоб ваші малята запам’ятали на все своє життя вас лише з вдячністю. І сьогоднішня нарада має стати для всіх нас своєрідним стартом для успішного продовження нашої спільної й – у першу чергу – вашої педагогічної діяльності».

Зустріч продовжилася обговоренням питань щодо впровадження нового Державного стандарту початкової освіти та підведення підсумків роботи педагогів за перше півріччя; особливосте й роботи педагогів з дітьми в умовах реалізації нових навчальних програм та за новими підручниками; використання інформаційно-комунікаційних технологій під час роботи з учнями початкової школи; переваг обов’язкового вивчення іноземної мови з 1 класу; проведення фізичних розминок під час уроків, а також питання мотивації учня першого класу до навчання в умовах відсутності оцінювання тощо.

 

 

версія для друку