українська російська англійська
Голова Хмельницької ОДА Василь Ядуха ініціював створення робочої групи для вирішення проблем хмельницького хлібозаводу
14.01.2013 | 16:10
Хмельницька ОДА

Голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха ініціював створення робочої групи для виведення хмельницького хлібозаводу «Стіомі-холдинг» з кризи.

«Обласна влада зацікавлена у тому, щоб це підприємство працювало, адже це стосується в першу чергу збереження робочих місць, забезпечення населення соціальним хлібом. Крім того, це єдине підприємство, яке випікає хліб для діабетиків і, мабуть, найголовніше, що воно займає близько 40% ринку хлібобулочної продукції на території області», - зазначив Василь Ядуха під час наради із своїми заступниками.

Він повідомив, що провів ряд перемовин з керівництвом групи «Кернел», що дозволило призупинити дію наказу про вивільнення працівників і закриття хлібозаводу.

Голова облдержадміністрації переконаний, що вирішенню проблеми виведення підприємства зі скрутного становища може сприяти спеціально створена група, до складу якої увійдуть усі зацікавлені сторони: трудовий колектив, представники компанії групи «Кернел», аграрного фонду, банку, де підприємство перебуває у заставі, служби посередництва і примирення тощо.

У понеділок, 14 січня, на підприємстві за дорученням голови адміністрації запланована зустріч зацікавлених сторін з метою пошуку механізму дій. Її проведе заступник голови адміністрації Володимир Галищук.

За словами Василя Ядухи, зазначена проблема має понад десятилітню історію: відтоді, як Хмельницький хлібозавод було продано в приватній компанії «Стіомі-холдинг», яка утримувала в області 50 тисяч гектарів землі і планувала замкнений цикл виробництва. Але компанія набрала багато кредитів і не впоралася зі своїми зобов’язаннями.

«На сьогоднішні компанія «Стіомі-холдинг» – банкрут. Ще до грудня 2012 року включно борги гасив «Кернел», що став правонаступником, але у зв’язку з виникненням додаткової заборгованості в обсязі близько 500 млн. грн., сьогодні агрохолдинг відмовляється від компанії «Стіомі-холдинг». Декілька років тому завод вартістю 80 мільйонів гривень було передано в заставу банку. Сьогодні підприємство практично перебуває в його управлінні», - пояснив голова Хмельницької ОДА.

Він констатував, нині виробництво застаріле і дуже затратне, а керівництво заводу впродовж за всі ці роки не спромоглося провести модернізацію виробництва. За його словами, зараз практично немає можливості випускати конкурентоспроможний хліб за відповідною ціною, щоб забезпечувала рентабельність виробництва, своєчасні розрахунки із заробітної плати, дозволяла б гасити проценти за кредитом тощо. При цьому трудовий колектив не був поінформований про складну ситуацію, у якій опинилося виробництво.

«Тепер група «Кернел» вирішила відмовитися від підприємства, так як і від усіх інших боргів «Стіомі-холдингу». Тому і видано наказ про скорочення працівників і призупинення діяльності заводу до повної реорганізації. Але вже після переговорів іншим наказом цей процес зупинено», - підкреслив голова облдержадміністрації.

За його словами, головним завданням на сьогодні є налагодження виробництва, адже вже за січень потрібно виплачувати заробітну плату і відсотки за кредитами. «Банк сьогодні мав би погодитися на те, щоб передати підприємство в управління ініціативній групі, яка там функціонує. При цьому треба все прорахувати, відкинути додаткові витрати. Робоча група має відпрацювати питання збереження робочих місць. Для обласної влади це принципове питання», - заявив керівник області.

Василь Ядуха повідомив, що переговори з власником агрохолдингу «Кернел» продовжуються. Він сподівається, що в результаті компанія віднайде кошти, розрахується за кредитами і забезпечить безперебійну роботу підприємства з його подальшою модернізацією.

Аби відстояти інтереси працівників підприємства до вирішення проблеми повинні долучитися і правоохоронні органи, переконаний голова облдержадміністрації: «Прокуратура області має розставити всі крапки над «і» у питанні, хто ж є власником цього підприємства з юридичної точки зору».

Зараз, додав він, завод працює в сталому режимі, всі люди на роботі.

 

версія для друку