українська російська англійська
Уряд добився повернення пасажирів "Аеросвіту", заблокованих за кордоном
14.01.2013 | 17:46
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Станом на 14 січня за даними Державної авіаційної служби України пасажирів, які залишаються за кордоном через скасування авіарейсів компанії «Аеросвіт» немає.

У період з 8 по 14 січня були заплановані та виконуються додаткові рейси з/до Єревану, Баку, Праги, Тбілісі, Калінінграду, Софії, Ларнаки та Астани. Сьогодні здійснюється 2 додаткових рейси (Прага та Будапешт). Загалом упродовж вказаного періоду авіакомпанією «Аеросвіт» виконано 104 рейси. Також виконані додаткові рейси авіакомпаніями «Міжнародні Авіалінії України» та «Роза Вітрів», якими перевезено 1 450 осіб. Загальна кількість перевезених пасажирів становить 12 383 осіб. Про це повідомив на брифінгу 14 січня Голова Державної авіаційної служби України Анатолій Колісник.

У зв'язку з введенням тимчасового розкладу польотів та з метою його забезпечення й інформування пасажирів про оперативні зміни у графіку рейсів відповідно до Наказу по авіакомпанії «Аеросвіт» № 5 від 11.01.2013р. в авіакомпанії створено аварійний штаб, який з 11 січня функціонує у цілодобовому режимі.

Станом на 14 січня  зафіксовано 1 700 звернень громадян щодо отримання компенсації та повернення коштів за невикористані квитки. Компанією проводиться виплата грошей та приймаються замовлення на додаткову компенсацію.

У свою чергу на вимогу Державіаслужби аеропорти додатково інформують про права пасажирів у разі відмови у перевезенні, скасування чи тривалої затримки авіарейсів.

Новий графік рейсів до кінця зимової навігації 2013 року (до 31 березня 2013 року) компанія «Аеросвіт» мала надати Державіаслужбі 11 січня. Проте новий графік був наданий 14 січня.

Також при Державіаслужбі працює цілодобовий телефон гарячої лінії для вирішення проблемних питань пасажирів авіакомпанії «Аеросвіт» (044) 351-55-10. Уся отримана інформація невідкладно направляється  до авіакомпанії «Аеросвіт» з метою проведення відповідних заходів.

Внутрішньоукраїнські рейси здійснюються авіакомпаніями «Аеросвіт», "МАУ" та іншими.

Робота з повернення додому українських громадян та впорядкування українських міжнародних та внутрішніх авіарейсів здійснюється під контролем Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

 

версія для друку