українська російська англійська
У 2012 році ЗМІ активно висвітлювали пам'ятні дати та ювілеї видатних українців
15.01.2013 | 09:35
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

У 2012 році державні телерадіокомпанії, друковані видання активно висвітлювали державні та релігійні свята, пам’ятні дати, ювілеї видатних українців та інші суспільно важливі події.

Відповідний перелік основних знаменних і пам’ятних дат у 2012 році був схвалений колегією Держкомтелерадіо на початку минулого року.

Так, Перший національний систематично транслював документальні фільми про життя і діяльність видатних українських політичних та громадських діячів, лауреатів державних та світових премій, акторів, вчених, письменників, поетів, режисерів тощо. Ювілейним датам були присвячені також передачі «Вечори пам’яті», «Театральні сезони» тощо.

Національна радіокомпанія України розміщувала в ефірі програми «Календар знаменних дат», «З глибини тисячоліть», «Мить історії», «Золотий перетин. Українська пісня».

В ефірі обласних державних телерадіокомпаній продовжують виходити спеціальні передачі та рубрики, присвячені видатним українцям.

Зокрема, до 80-річчя українського співака та видатного громадського діяча Анатолія Солов’яненка Івано-Франківська ОДТРК транслювала передачі «Цей день в історії. Скарбниця», «Акценти дня», «Прикарпатські новини». Вінницький державний мовник «Вінтера» з цієї нагоди знайомив своїх глядачів з біографією співака у програмах «Новий день», «Музичний світ», «Мелодії мого життя», «Резонанс». Пам’ять Анатолія Солов’яненка вшанувала і Одеська ОДТРК, розмістивши передачу «Із альбому».

Донецька державна телерадіокомпанія у 2012 році створила телепрограми про життєвий і творчий шлях видатного українського письменника, історика, мистецтвознавця Гната Хоткевича («Невигадані історії», «Історичний календар», «Хронограф»).

Також цю тематику активно висвітлювали Запорізька, Чернівецька ОДТРК, ДТРК «Крим» та інші державні мовники.

Газета «Урядовий кур’єр» у своїх публікаціях протягом року розповідала читачам про відзначення 290-річчя з дня народження видатного мислителя Григорія Сковороди, ХII фестиваль оперного мистецтва, присвячений 140-річчю Соломії Крушельницької. Стаття «Гуси-лебеді летять над його селом», розміщена у виданні, присвячена сторічному ювілею від дня народження письменника Михайла Стельмаха.

Нагадуємо, на засіданні колегії Держкомтелерадіо 25 грудня 2012 року було схвалено перелік пам’ятних дат і ювілеїв у 2013 році, заходи з відзначення та проведення яких потребують висвітлення державними засобами масової інформації.

версія для друку