українська російська англійська
Сільськогосподарська кооперація дозволить вирішити проблему зайнятості на селі
15.01.2013 | 12:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Одним із основних завдань на 2013 рік є відродження сільських територій шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації. Це може вирішити проблему зайнятості сільського населення. Так, на сьогодні в Україні діє 851 обслуговуючий кооператив. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Розвиток сільських територій є завданням номер один на 2013 рік, на чому неодноразово наголошував Президент. Необхідно відродити добробут селян шляхом мотивації їх до виробництва аграрної продукції. Так, саме господарствами населення виробляється 76% яловичини, 56% свинини, 18% м’яса птиці та 78% молока. І одним із найефективніших механізмів організації праці на селі залишаються кооперативи. На сьогодні в Україні працює 851 обслуговуючий сільгоспкооператив», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що держава стимулюватиме створення обслуговуючих та виробничих та кооперативів у сфері тваринництва, садівництва та ягідництва, закупівлі кормів, заготівлі та первинної переробки, реалізації продукції. Наразі існує потреба в створенні 12 176 кооперативів, у тому числі  виробничих майже 2200 та обслуговуючих − 9770. Кооперація сприятиме організації замкненого циклу виробництва в тваринництві, рослинництві та рибництві.

«Створення кооперативів замкненого циклу дасть змогу збільшити додану вартість завдяки поглибленій переробці продукції тваринництва, що створить додаткові робочі місця та знизить ціну готової продукції внаслідок її реалізації безпосередньо за місцем виробництва», − наголосив Микола Присяжнюк.

Також Микола Присяжнюк нагадав, що важливою мотивацією селян до організації обслуговуючих кооперативів є виплата селянам державної підтримки за збереження та утримання молодняку ВРХ, відшкодування вартості придбаних доїльних апаратів та стимулювання реалізації худоби на переробні підприємства.

 

версія для друку