українська російська англійська
Микола Азаров доручив у стислі строки внести на розгляд Уряду законопроект щодо дерегуляції бізнесу
16.01.2013 | 12:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністру економічного розвитку і торгівлі Ігорю Прасолову пришвидшити доопрацювання законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” і максимально оперативно внести його на розгляд Уряду. На цьому Глава Уряду наголосив на засіданні Кабінету Міністрів 16 січня 2013 року.

За його словами, розроблені Мінекономрозвитку законодавчі зміни спрямовані на послідовне продовження курсу на дерегуляцію, максимальний захист виробника і підприємця, на створення максимально комфортних умов для інвестиційної діяльності.

«Бізнес продовжує вважати занадто велику кількість і необґрунтованість перевірок однією з основних перешкод у своїй роботі. Тому упорядкування цих перевірок, їх мінімізація, об’єднання в одній комплексній перевірці запитів різних органів державного нагляду (контролю) – це дуже суттєве полегшення умов ведення бізнесу. Саме це й врегульовує зазначений законопроект», - зазначив Микола Азаров.

Він додав, що законопроект, зокрема, передбачає заборону проведення планових заходів щодо одного суб’єкта господарювання протягом календарного року окремо різними органами державного нагляду (контролю), якщо вони брали участь у комплексних перевірках.

«Тобто ми позбавляємо бізнес від купи обтяжливих, іноді і непотрібних перевірок. Причому координація роботи органів державного нагляду (контролю) щодо проведення комплексних перевірок, створення та ведення єдиного реєстру перевірок буде здійснюватись не на власний розсуд контролюючих органів, а у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», - наголосив Прем’єр-міністр. Крім того, додав він, зупинити виробництво або реалізацію продукції можна буде виключно на рішення суду. І лише у випадку виробництва з найвищим ступенем ризику – на рішення контролюючого органу.

 

версія для друку