українська російська англійська
Наразі в Україні сформовані достатні запаси зернових для того щоб ціни на хліб залишалися стабільними
16.01.2013 | 17:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Наразі в Україні сформовані достатні запаси зернових для того, щоб уникнути безпідставного подорожчання хліба. Потужності підприємств борошномельно-круп’яної промисловості оцінюються в понад 16 мільйонів тонн переробки зерна на рік, що значно перевищує фактичну потребу внутрішнього ринку. Своєю чергою, Аграрний фонд продовжить інтервенції борошном на хлібопекарські підприємства. Ці та інші заходи дозволять забезпечити стабільну цінову ситуацію на ринку хліба в Україні.

На сьогодні наявні потужності підприємств борошномельно-круп’яної промисловості розташовані в усіх регіонах України і можуть переробляти понад 16 мільйонів тонн зерна на рік, що на 60% перевищує фактичну потребу внутрішнього ринку.

З метою недопущення цінових коливань на ринку хліба Міністерство аграрної політики та продовольства України забезпечило переробку зерна пшениці та жита з державного інтервенційного фонду для інтервенцій борошна на хлібопекарські підприємства. Протягом 2012 року Аграрний фонд уклав 156 трьохсторонніх угод на постачання борошна. Так, щомісячні обсяги поставки борошна складають 49,3 тисячі тонн пшеничного та 5,7 тисячі тонн житнього.

Борошно із зерна інтервенційного фонду відпускається за стабільними цінами. Зокрема, борошно вищого сорту − за ціною 2896 грн/тонну, що на 10% нижче, ніж середні ринкові ціни (3200 грн/тонну), а по відношенню до окремих регіонів нижче на 17%.

До кінця маркетингового року (1 липня 2013 року) ціни на борошно із зерна інтервенційного фонду залишатимуться стабільними. Це дозволить частково компенсувати зростання інших складових собівартості хліба та забезпечити стабільну цінову ситуацію на внутрішньому ринку.

Окрім цього, завдяки заходам, вжитим Урядом у 2012 та 2013 роках, на відміну від попередніх років, помольні партії зерна інтервенційного фонду формуються з урахуванням розміщення хлібопекарських підприємств, що дозволяє значно зменшити витрати на транспортування борошна.

Варто також зазначити, що Урядом надано доручення відповідним центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо виконання додаткових заходів для контролю та забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба, зокрема, зміни системи розрахунків підприємств хлібопекарської галузі за газ та електроенергію, скорочення підприємствами роздрібної торгівлі термінів розрахунків із хлібопекарськими підприємствами, посилення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

 

версія для друку