українська російська англійська
К. Грищенко: Через 2 тижні керівники областей прозвітують про впровадження в регіонах системи екстреної медичної допомоги
16.01.2013 | 19:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова у Будинку Уряду під головуванням Віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка відбулася селекторна нарада з головами облдержадміністрацій з питань реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

За його словами, за результатами наради перед керівниками регіонів поставлено ряд важливих завдань, що спрямовані на ефективне впровадження системи екстреної медичної допомоги в кожній області. На виконання більшості завдань відведено два тижні, наголосив К.Грищенко.

«Сьогодні ми дали чіткий сигнал, що за стан справ з виконання вимог закону, завдань щодо забезпечення належного медичного обслуговування відповідають конкретно перші особи в областях. Вони повинні організувати роботу своїх підлеглих, мають знайти можливості залучати кошти на рівні місцевого бюджету, які мають спрямовуватися насамперед на придбання нового медобладнання і мотивацію людей», - сказав Віце-прем'єр-міністр.

У свою чергу К.Грищенко планує періодично виїжджати в регіони, щоб особисто контролювати ситуацію.

Він повідомив, що під час наради обговорювалася низка питань, які, зокрема, стосуються оптимального використання наявних ресурсів. У цьому контексті важливе підпорядкування всіх ресурсів на обласному рівні. Такий підхід необхідний для того, щоб, наприклад, у випадку екстреного виклику не було посилання на територіальну підпорядкованість, а до пацієнта виїжджала та машина, яка перебуває найближче до нього.

За словами К.Грищенка, застосування сучасних засобів зв’язку, систем GPS, створення єдиної диспетчерської служби на рівні області – це ті технічні і технологічні засоби, які дозволяють впроваджувати сучасні європейські технології для найбільш ефективного використання медичного ресурсу і оперативного надання допомоги.

Віце-прем'єр-міністр звернув увагу на досвід Дніпропетровської області з підвищення якості медичного обслуговування. За його словами, позитивні здобутки області слід поширювати на територію всієї України.

 

версія для друку