українська російська англійська
К.Грищенко: Україні потрібні європейські стандарти якості надання екстреної медичної допомоги
16.01.2013 | 19:10
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

16 січня ц.р. Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко на доручення Прем’єр-міністра України провів селекторну нараду з питань реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу».

У нараді взяли участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова, Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, представники Мінфіну, Міноборони, Держспецзв’язку, голови обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій та керівництво Ради міністрів АРК.

Відкриваючи нараду, Костянтин Грищенко наголосив на тому, що для реалізації основних положень Закону «Про екстрену медичну допомогу» Урядом України проведена велика робота як з організаційних питань, так і з поліпшення матеріально-технічного забезпечення функціонування системи екстреної медичної допомоги, що безумовно сприятиме врятуванню та збереженню життя людей.

«Вперше працівники системи екстреної медичної допомоги отримали соціальні гарантії, які передбачені законодавством про аварійно-рятувальні служби. Вперше в нашій країні затверджені нові нормативи прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події. Як ви знаєте, у містахце 10 хвилин, поза межами міста – 20 хвилин», - зазначив Костянтин Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр звернув увагу учасників наради, що питання надання високоякісної, безоплатної екстреної медичної допомоги було піднято на національний рівень. «Це непрості нормативи, чесно кажучи, але Уряд спеціально пішов на такий крок і підняв високу планку. Нам потрібні європейські стандарти якості надання екстреної медичної допомоги. Вперше це питання піднято на національний рівень – ним опікується безпосередньо Президент України Віктор Янукович», - підкреслив Костянтин Грищенко.

В ході наради було обговорено проблемні питання реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу». Серед проблемних питань Костянтин Грищенко виокремив ті, які потребують найскорішого вирішення. Серед них: організація та реєстрація Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в регіонах, встановлення та налаштування обладнання для організації оперативно-диспетчерської служби Центрів з використанням GРS-технологій, виділення радіочастот для зв’язку оперативно-диспетчерських центрів із станціями швидкої медичної допомоги (ШМД) та бригадами ШМД тощо.

Окрім того, були висловлені зауваження щодо оснащення бригад кваліфікованими кадрами, медичним обладнанням та лікарськими засобами, в тому числі наркотичними, сильнодіючими препаратами та прекурсорами, які потребують видачі спеціальних ліцензій.

«Ми - представники органів виконавчої влади разом із органами місцевого самоврядування повинні невідкладно втрутитися в цю ситуацію, адже це стосується людського здоров’я та життя, кожного з нас. Я особисто триматиму на контролі це питання», - підкреслив Костянтин Грищенко.

За результатами селекторної наради Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко доручив Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям завершити найближчими тижнями утворення та реєстрацію центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, завершити процедуру передачі майна центрам, виділити приміщення для оперативно-диспетчерських служб центрів та провести ремонтні роботи.

Адміністрації Держспецзв’язку Костянтин Грищенко доручив у найкоротші терміни здійснити заходи із забезпечення маршрутизації викликів на номер 103 з урахуванням вимог Медичного завдання затвердженого МОЗ. Міністерству охорони здоров’я України доручено забезпечити видачу ліцензій на медичну практику для створених центрів, опрацювати разом з Міністерством фінансів України питання, пов’язані із фінансуванням першочергових потреб для роботи створених центрів.

 Костянтин Грищенко також наголосив на необхідності оновлення парку санітарних автомобілів для потреб екстреної медичної допомоги.

Закриваючи нараду, Віце-прем’єр-міністр зазначив: «Хотів би, щоб всі причетні до цієї справи керівники державних органів усвідомлювали, що надання своєчасної екстреної медичної допомоги – це не побажання на майбутнє, не якесь ефемерне завдання, а реальний елемент сьогодення. І його імплементаціянасамперед показник вашої ефективності на займаних посадах».

 

версія для друку