українська російська англійська
Олександр Вілкул презентував досвід Дніпропетровщини щодо підвищення якості медичного обслуговування
16.01.2013 | 19:16
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на урядовій селекторній нараді щодо реалізації положень Закону України «Про екстрену медичну допомогу» презентував досвід Дніпропетровської області з підвищення якості медичного обслуговування.

У нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністр України Костянтина Грищенка взяли участь перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Ірина Акімова, Міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, Голова Адміністрації Держспецзв'язку Геннадій Резніков, а також Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

«Підвищення якості роботи швидкої медичної допомоги є однією із ключових складових модернізації охорони здоров'я, яка проходить у рамках програми реформ Президента України Віктора Януковича. Дніпропетровська область є пілотним регіоном з підвищення якості медичного обслуговування. Для досягнення мети модернізації був розроблений детальний план робіт. План був створений з урахуванням кращого світового досвіду, залучались провідні вітчизняні та закордонні експерти», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що в Дніпропетровській області робота з підвищення якості швидкої медичної допомоги проводилася за декількома напрямками. По-перше, був проведений детальний аналіз логістики роботи служби та аудит інфраструктури. За результатами, для досягнення 10-хвилинного часу приїзду на виклик в містах і 20-хвилинного в сільській місцевості, було додаткового створено 45 пунктів тимчасового базування та 20 додаткових бригад «швидкої». Таким чином, загальна кількість пунктів, з яких «швидкі» виїжджають на виклик, в регіоні збільшилась на 50% і складає 136 пунктів. Всі пункти прийому дзвінків від громадян були обладнані архіваторами мовлення.

По-друге, у Дніпропетровській області для оновлення медичного автопарку  було придбано 92 нових сучасних «швидких», в тому числі для обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф 3 реанімобілі «Мерседес», забезпечені спеціальним обладнанням, що дозволяє, зокрема, перевозити новонароджених вагою від 500 грамів.

«Таким чином, у Дніпропетровській області було повністю ліквідовано поняття «нетранспортабельних пацієнтів», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Третім напрямком роботи стали зміни в системі фінансування. Так, у рамках плану модернізації охорони здоров'я з 2012 року фінансування служби швидкої допомоги у Дніпропетровській області переведене з місцевих бюджетів на обласний. Такий підхід дозволив досягти принцип екстериторіальності. Це означає, що на виклик їде та бригада «швидкої», яка знаходиться ближче до пацієнта, а не та, яка безпосередньо відноситься до даної територіальної одиниці, звідки надійшов виклик.

Для підвищення якості медичної допомоги в регіоні торік збільшено фінансування на медикаменти на один виклик «швидкої» більше ніж у 8 разів (з 3 грн до 25 грн).

Для координації роботи «швидких» на Дніпропетровщині створюється Єдина регіональна диспетчерська служба. Для цього всі  автомобілі «швидкої допомоги» були обладнані GPS-системами навігації. Це дозволяє диспетчерам контролювати місце знаходження «швидких» і передавати виклики тим бригадам, які знаходяться ближче до пацієнтів. Диспетчери отримують інформацію про реальний час приїзду на виклик. Адже це фіксується автоматично.

 «Досвід Дніпропетровщини з модернізації охорони здоров'я був високо оцінений експертами Світового банку. Завдяки вжитим заходам у регіоні вже досягнуті високі результати», - підсумував Олександр Вілкул.

Зокрема, за інформацією Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації в області забезпечується приїзд «швидкої» до пацієнта за 10 хв у містах в 92,7% випадків. В сільській місцевості Дніпропетровщини час приїзду менш ніж за 20 хв складає 92,6%.

 

версія для друку