українська російська англійська
Відбувся круглий стіл з питань військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді
17.01.2013 | 09:24
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

16 січня 2013 року під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника відбувся круглий стіл з питань військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Під час проведення заходу, на якому були присутні керівництво Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства оборони, спеціалісти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, державних центрів позашкільної освіти, представники громадських організацій та засобів масової інформації, обговорювалася реалізація Спільного плану заходів МОНмолодьспорту та Міноборони щодо виховання патріотично свідомої молоді, зокрема, – ефективні засоби взаємодії з підростаючим поколінням задля шанування ним військової історії та підняття престижу Збройних сил і військової служби.

На початку наради Дмитро Табачник звернув увагу на досягнення у сфері патріотичного виховання молоді за останні роки: «Давайте згадаємо як раніше дітей у школах вчили історії України, на що акцентувалася увага: от була Київська Русь – найбільша держава Європи, потім все це зникає, розчиняється, і потім у ХVІІ столітті виникає Богдан Хмельницький, потім аж до 1917 року – більше двохсот років – теж ніби нічого не відбувалося, і знову затишшя до самого року здобуття Україною незалежності. А хіба між цими подіями нічого не відбувалося? І лише нашими спільними зусиллями молодь почала дізнаватися про всі ті війни, в яких брали участь і перемагали наші пращури та про всі подвиги, які здійснювалися великими українцями. І я впевнений, що справжніх громадян України потрібно готувати і виховувати на зразках справжніх, великих перемог та на прикладі тих, хто їх досягнув».

Окрім того, Міністр згадав про величезний проект, організацію якого підтримав Президент України Віктор Янукович – це створення Сумського кадетського корпусу, який на сьогодні вже налічує близько 600 осіб. «Зараз на розгляд ставиться питання, щоб його збільшити до 1000 кадетів, які будуть там виховуватися, тобто йдеться про проект створення філії Сумського кадетського корпусу», – зазначив він.

Також Дмитро Табачник повідомив, що «наприкінці лютого відбудеться дуже цікавий захід – Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів», яку втретє проводить Міністерство», зазначивши, що 2013 рік Указом Президента України Віктора Януковича оголошено Роком дитячої творчості.

«Хотів би, щоб до нього долучилися й наші військово-патріотичні клуби, я маю на увазі, мабуть, найвідоміший з них – «Червона зірка». Як окремий стенд чи окремий майданчик, клуб може теж взяти участь у цьому великому заході, де може презентувати творчість наукову, технічну, винахідницьку і творчість креативну, патріотичну; можливо з позицій шкільного музею або шляхом відтворення бойових дій», – запропонував Міністр.

У свою чергу, Борис Андресюк, директор департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони, окреслив актуальні проблеми, які перешкоджають якісному та безперервному військово-патріотичному вихованню молоді та шляхи їх вирішення. Зокрема, він звернув увагу на недостатнє нормативно-правове забезпечення та відсутність чіткого правового визначення поняття військово-патріотичного виховання, недостатнє фінансування заходів та наявність формального ставлення окремих командирів та вчителів до питання військово-патріотичного виховання. Утім, на думку представника Міноборони, ініціювання на державному рівні написання фундаментальних праць, пов’язаних з військово-патріотичним вихованням, залучення до роботи навчальних закладів, спілок і громадських організацій та регулярне проведення конкурсів на означену тему – олімпіад, ігор, вікторин тощо – сприятимуть вирішенню цих проблем.

На думку народного депутата України, голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці, голови Ради Організації ветеранів Петра Цибенка, у комплексній роботі з виховання молоді важливо не лише досягати зрушень, але й підтримувати набуті позитивні напрацювання: «На превеликий жаль, у багатьох школах України незаслужено зникли музеї трудової, бойової слави, музеї військових частин – це, до речі, не робить честі нікому. І тому я абсолютно переконаний, що ми маємо направити спільні зусилля на те, щоб відновити такі кабінети історії в навчальних закладах; ті музеї, що залишилися – поповнити новими експозиціями, а також активніше запрошувати на зустрічі з молоддю ветеранів – останніх очевидців тих подій. Словом, наше завдання – не допустити втрати того, що ми маємо і поновлювати те, про що забули».

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський наголосив на підходах до роботи з молоддю, які, на його думку, є найбільш раціональними. Зокрема, за його словами,  з молодими людьми «потрібно вести діалог зрозумілою для них мовою та опираючись та тенденції сьогодення» – наприклад, через соціальні мережі та організації зустрічей з молодими кадетами.

На завершення Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник закликав присутніх протягом 7-10 днів після засідання активно вносити пропозиції та побажання до Спільного плану заходів МОНмолодьспорту та Міноборони з питань військово-патріотичного виховання молоді та залучатися до активної співпраці на всіх етапах реалізації цього документу.

версія для друку