українська російська англійська
Вперше продуктивність дійного стада на Херсонщині склала понад 5 тис. кг
17.01.2013 | 14:14
Херсонська ОДА

Під час засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації було розглянуто питання стосовно стану розвитку галузі тваринництва в Херсонській області та визначено основні завдання на 2013 рік.

У 2012 році забезпечено збільшення темпу росту валової продукції тваринництва на 105,3%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 118,9%, у господарствах населення – на 101,5%, з них виробництво молока збільшено на 2,9% (на 8,9 тис. тонн), яєць – на 13,3% (на 63,5 млн.  штук), м'яса (вирощування) – на 22,5% (на 24 тис. тонн).

Вперше продуктивність дійного стада склала 5286 кг, область посідає за цим показником 4 місце по Україні.

До того ж, протягом 2012 року пріоритетним напрямком державної підтримки була спеціальна бюджетна дотація фізичним особам за утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби. Дотацією скористувалися більше ніж 12 тис. фізичних осіб, та охоплено понад 24 тис. голів молодняку великої рогатої худоби у віці від 3 до 15 місяців на загальну суму 11486,5 тис. грн.

Проте, в області майже зупинено роботу зі створення кооперативів. На даний час зареєстровано 31 сільськогосподарський обслуговуючий кооператив, із яких молочарського напрямку – 12, багатофункціональних – 13, плодоовочевих – 4, м’ясних – 1, зернових – 1.

«Протягом 2013 року у кожному районі необхідно створити щонайменше по одному обслуговуючому сільськогосподарському кооперативу», - сказав заступник голови облдержадміністрації Михайло Мельник, і наголосив, що це повинні бути реально діючі організації.

У зв’язку з цим, під час колегії вирішено вивчити досвід роботи кращих кооперативів України м'ясо-молочного напрямку, узагальнити його та впровадити на базі с. Станіслав Білозерського району, визначивши його як базовий у подальшому створенні кооперативів в області.

 Заслухавши звіт про стан розвитку галузі тваринництва на Херсонщині, голова облдержадміністрації Микола Костяк зазначив: «Тваринництво – пріоритетна галузь для нашої області, тому для її розвитку обласною владою вже намічено подальші кроки. Так, наприклад, нами буде виноситися питання на рівні держави щодо зниження відсоткової ставки по кредитам на розвиток тваринництва».

Крім того, планується протягом 2013 року провести роботу щодо залучення інвестицій у галузь тваринництва для модернізації технологій виробництва та збільшення на їх базі поголів'я худоби та птиці.

версія для друку