українська російська англійська
Державні ТРК широко висвітлювали заходи до 340-річного ювілею Пилипа Орлика
17.01.2013 | 17:23
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Протягом минулого року державні ЗМІ широко висвітлювали заходи до 340-річчя з дня народження гетьмана запорізького війська, кошового отамана, українського політичного, державного і військового діяча, одного з упорядників першої Конституції України Пилипа Орлика.

Так, журналісти Національної радіокомпанії України в інформаційних випусках та тематичній програмі «Козацька рада» обговорювали питання відродження та розвитку історико-культурних традицій представників українського козацтва.

Цій темі приділив увагу і Перший національний - в інформаційних випусках «Підсумків тижня» розповідалось про вшанування пам'яті вітчизняного державного діяча Пилипа Орлика.

УТР підготувала 2 спеціальних сюжети українською, англійською та російською мовами, в яких розповідалось про постать гетьмана, його роль в історії тощо.

Державні телерадіокомпанії, які мовлять в областях, на території яких відбувалися бойові дії під керівництвом легендарного кошового, в своїх інформаційних програмах та тематичних передачах приділили пам’ятній даті особливу увагу. Зокрема, були розміщені репортажі із заходів, які відбувалися, інтерв'ю з представниками органів місцевої влади, військовими та істориками.

Донецька ОДТРК розповіла про життєвий шлях Пилипа Орлика на обласному радіо у передачі «Невигадані історії» та на телебаченні – в «Сторінках історії», «Хронографі».

У свою чергу державний мовник Черкащини транслював документальний фільм «Конституція Пилипа Орлика».

Про заходи з відзначення дня народження цього видатного українського державного, політичного і військового діяча розповіла і ДТРК «Крим». Зокрема, про це йшлося в програмах «Хаберлер» та ін.

Журналісти Житомирської державної телерадіокомпанії у програмі «Сторінками історії» аналізували зміст першої конституції, створеної Пилипом Орликом. До участі в обговоренні були запрошені викладачі Національного аграрного університету.

 

 

 

версія для друку