українська російська англійська
Податківці пропонують подолати зарплати в конвертах "дебюрократизацією"
17.01.2013 | 17:43
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Протягом 2012 року працівники податкової виявили майже 96 тис. найманих осіб, які працювали без трудових угод. Роботодавцями до бюджету сплачено додатково понад 19 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, а робітники працевлаштовані належним чином.

Аналітики відомства відзначають, що, на жаль, подібні порушення залишаються розповсюдженим явищем – під час перевірок недотримання трудового законодавства фіксують у 9 випадках із 10. Підприємці або працюють без державної реєстрації, або виплачують своїм найманих робітникам зарплату «у конвертах».

Загалом у минулому році за такі порушення суб’єктам господарювання донараховано до сплати у бюджет майже 337 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Також понад 53 тис. підприємців після співбесід з податківцями офіційно зареєструвалися та сплатили до бюджету додаткових 17 млн. грн. податку.

Експерти Міндоходів впевнені, що для вилучення з національної бізнес-практики системного ігнорування вимог трудового законодавства потрібні суттєві зміни у регулюванні трудових відносин. Зараз у міністерстві працюють над пропозиціями законодавчих змін, спрямованих на зменшення податкового навантаження на фонд оплати праці, а також розробляють спрощені процедури адміністрування єдиного соціального внеску. «Дебюрократизація» податку на доходи та єдиного внеску стимулюватиме підприємців до легалізації зарплат.

 

версія для друку