українська російська англійська
Держцінінспекція вимагатиме від виробників хліба зниження цін на соціальні сорти до попереднього рівня
17.01.2013 | 19:58
Прес-служба Державної інспекції з контролю за цінами

Державна інспекція України з контролю за цінами зафіксувала факт здорожчання  хліба соціальних сортів у м. Харкові. 

Так,  від 14 до 50 коп. здорожчав хліб виробництва Салтовського хлібозаводу та Українсько-словенського підприємства «Хлібопекарський комплекс «Кулиничівський». 

«Великі виробники хліба та хлібобулочних виробів завжди компенсують негативну рентабельність виробництва соціальних сортів хліба за рахунок дорогих сортів та продукції складної рецептури, солодощів тощо. Два харківські заводи не є виключенням з цього правила, - зазначив Голова Державної інспекції України з контролю за цінами Олександр Кисельов. - Держава встановлює обмеження лише на продовольчі товари першої необхідності і виробники хліба мають дотримуватись обмежень, які спрямовані на підтримку соціально незахищених громадян. У Харкові виробники маніпулюють – підвищивши ціни на сорти хліба масового вжитку, що віднесені до соціальних, і, відповідно, ціни, які підлягають регулюванню, виробники почали продавати соціальний хліб під іншими назвами та меншої ваги, що є неприпустимим».

За словами Олександра Кисельова, Державна інспекція України з контролю за цінами проаналізує розрахунки з формування цін підприємств-виробників хліба «Салтовський хлібозавод» та «ТОВ «Українсько-словенське підприємство «Хлібопекарський комплекс «Кулиничівський» з метою встановлення їх достовірності.

«Проте вже зараз можна стверджувати, що здорожчання одразу п’яти соціальних сортів хліба не може бути обґрунтованим. Тим більше, що одне з підприємств почало випускати хліб простої рецептури під іншою назвою», - підкреслив Голова Державної інспекції України з контролю за цінами Олександр Кисельов.

Він також відзначив, що у разі встановлення невідповідності розрахунків цін на соціальні сорти хліба Держцінінспекція України вимагатиме від виробників хліба у Харкові зниження цін до попереднього рівня. Про маніпуляції з цінами на соціальні сорти хліба у Харківській області вже поінформовано Харківську обласну державну адміністрацію та Антимонопольний комітет України.

Дії виробників хліба у Харкові будуть перевірені контролюючими органами, у разі виявлення порушень законодавства до підприємств-порушників цінової дисципліни будуть застосовані відповідні санкції.

версія для друку