українська російська англійська
Уряд підтримав законопроект щодо контролю за трансфертним ціноутворенням
18.01.2013 | 12:00
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення)» погоджено на засіданні Уряду та буде передано  на розгляд до Верховної Ради України на найближчій сесії.  Про це повідомив Міністр доходів та зборів України Олександр Клименко після презентації законопроекту на засіданні Кабінету Міністрів України.

Міністр  нагадав, що законопроект був розроблений фахівцями  ДПС України за участі представників аудиторської компанії PriceWaterhouseCoopers та  на основі провідного міжнародного досвіду у сфері трансфертного ціноутворення. У грудні 2012 року законопроект був презентований представникам великого бізнесу, національним та іноземним інвесторам. Зацікавлені сторони протягом місяця мали можливість висловити свої пропозиції. Усі побажання платників, що не суперечать інтересам держави, були враховані у фінальній версії законопроекту.

«Ми провели дуже серйозну роботу та продемонстрували приклад нового формату роботи влади  із бізнесом. Із представниками крупного та середнього бізнесу,  чиєї діяльності безпосередньо торкається законопроект,  ми досягли взаєморозуміння і щодо термінів запровадження ініціативи, і щодо способів адміністрування. Ми узгодили усі технічні нюанси. Головне,  ми отримали абсолютну підтримку бізнесу щодо необхідності запровадження механізму трансфертного ціноутворення», - підкреслив Олександр Клименко.

Міністр зауважив, що імплементація національних стандартів трансфертного ціноутворення - це один з найважливіших аспектів економічної безпеки держави.

«Це принципово з точки зору соціальної справедливості – податки мають бути сплачені там, де розташовані виробничі потужності та створений основний прибуток», - наголосив Міністр.

За оцінками фахівців Міністерства, інтеграція баз даних податкової та митної служби та створення сучасної ІТ-інфраструктури дозволить ефективніше контролювати експортні операції та попереджувати можливі  втрати бюджету від реалізації товарів зв’язаними підприємствами за неринковими цінами.

Нагадаємо, згідно із законопроектом, контроль за трансфертними цінами  буде здійснюватися в разі, якщо сукупний об’єм операцій платника з контрагентом перевищив 50 млн. грн. на рік. Бізнес подаватиме звітність раз на рік – до 1 травня наступного за звітним року. Міністерство доходів та зборів проводитиме аналіз інформації дистанційно, без втручання у діяльність бізнесу. У разі неподання звіту чи документації  по трансфертних цінах або виявлення порушень Міністерство може здійснити  перевірку. При цьому в проекті закону передбачено, що Міністерство не має права перевіряти ціноутворення в контрольованих операціях у межах звичайної податкової перевірки.

 

версія для друку