українська російська англійська
З Вінницької області вивезено для знищення понад півтори тисячі тонн непридатних пестицидів
18.01.2013 | 09:39
Вінницька ОДА

З Вінницької області вивезено для знищення понад півтори тисячі тонн непридатних пестицидів (1576,038 тонн). Роботи проводились протягом 2012 року за кошти державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

У результаті проведених робіт від безхазяйних непридатних пестицидів очищені 19 районів області. У п’яти районах – Вінницькому, Липовецькому, Немирівському, Хмільницькому та Чечельницькому –  проблема вирішена повністю. У 14 районах залишились непридатні пестициди, що мають власника, та згідно з чинним законодавством повинні бути знищені за його рахунок. 

За висновками спеціальної комісії орієнтовний залишок відходів, що потребують знищення, становить 2100 тонн.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області подало запит на виділення у 2013 році коштів з державного фонду ОНПС для завершення робіт з ліквідації Джуринського отрутомогильника, а в новій регіональній програмі охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки передбачено кошти для знешкодження решти безхазяйних непридатних пестицидів області.

Наразі Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області ініціює проведення робіт із перезатарення цих високотоксичних відходів за рахунок місцевих бюджетів та, після цього, проведення їх інвентаризації.

 

версія для друку