українська російська англійська
МОНмолодьспорт наголошує: видавці мають враховувати потреби маленького споживача
18.01.2013 | 12:53
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

17 січня 2013 року у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України відбувся круглий стіл, присвячений питанню науково-методичного забезпечення нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, що затверджено на колегії Міністерства у травні 2012 року.      

Участь у засіданні, яке пройшло під головуванням заступника Міністра Бориса Жебровського, взяли представники авторського колективу нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, науковці, практики, Голова Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти Ніна Омельяненко та  представники освітянських видавництв. 

На засіданні обговорили питання щодо науково-методичного супроводу Базового компонента дошкільної освіти та проблеми, з якими стикаються практики при організації навчально-виховного процесу.

Учасники круглого столу ознайомилися з напрямками  навчально-виховної  діяльності дітей дошкільного віку, які найбільше знайшли відображення у авторських посібниках, що подавалися на розгляд комісії з надання грифа Міністерства за останні 5 років.

Під час засідання особливу увагу приділено видавничій діяльності у галузі дошкільної освіти. Адже,  сьогодні  гостро стоїть питання  щодо дотримання  вимог до змісту всіх видань для дітей дошкільного віку, їхніх батьків та педагогів.  

Борис  Жебровський  зазначив,  що  мова дитячого видання – це особливий різновид літературної мови, тому вона має свої засоби виразності, дієвості, емоційності, свої естетичні ідеали. Значним недоліком більшості нинішніх дитячих видань є нерозуміння потреб маленького споживача. Суспільству необхідно зробити все, щоб діти відчували до себе повагу та розуміння. Це потребує величезної відповідальності всіх дорослих. 

Усі учасники круглого столу зійшлися  на тому, що науково-методичне забезпечення організації життєдіяльності дітей має відповідати вимогам  сьогодення.

На завершення засідання Борис Жебровський сказав: «Майбутнє твориться в дитинстві, і від того, якими книжками та якою поезією чи прозою  виховуватимемо своїх дітей, підростаюче покоління, значною мірою залежатиме і подальший стан розвитку українського суспільства».

версія для друку