українська російська англійська
Укрзалізниця уже задовольнила 80% вимог Профспілки залізничників і транспортних будівельників
18.01.2013 | 14:16
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Укрзалізниця провела результативні переговори з найбільшою профспілкою залізничників, який об'єднує 99% працівників галузі. Про це повідомив на сьогоднішньому брифінгу Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

«Я дякую Вам за правильний підхід, за підхід в рамках закону, – звернувся Володимир Козак до Профспілки залізничників і транспортних будівельників України, яку очолює Вадим Ткачов. – Ми спільно працюємо, щоб були повною мірою дотримані права залізничників. Щоб проблеми вирішувалися в установленому законом порядку. Ми провели переговори, які тривали не один день. І 80% питань, які були поставлені профспілкою, вже вирішені. Решту питань, які перебувають у компетенції адміністрації залізниць, міністерства, будуть вирішені найближчим часом. А ті питання, які залежать від розгляду Кабінету Міністрів України, будуть мною поставлені в Уряді і, я впевнений, будуть також вирішені».

Зокрема, в цьому році запланований ріст зарплат в залізничній галузі на 15,8%.

«Ми проводимо роботу із збереження соціальних гарантій, скорочення витрат, забезпечення обсягів перевезень. Питання соціального характеру завжди були у пріоритеті роботи галузі залізничного транспорту, так буде і в процесі реформування », – наголосив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Сергій Болоболін.

Міністр інфраструктури України зауважив, що розмови про приватизацію Укрзалізниці є повною дезінформацією і способом політизувати ситуацію навколо цього питання.

«Сьогодні багато політичних сил починають нав’язувати суспільству думку  про приватизацію Укрзалізниці, яка нібито призведе до скорочення працівників. Цього ніколи не буде. Реформування пройшло у всіх країнах Європи і СНД, окрім України. І ніде не відбулося скорочень. Навпаки, там, де пройшло реформування, заробітна плата залізничників збільшилася в 2,5 і більше разів», – зазначив Володимир Козак.

Як підкреслив міністр, реформування здійснюватиметься прозоро для профспілок і суспільства в цілому. Усі проекти документів і закон абсолютно відкриті для громадськості і профспілкових організацій.

Лідер Профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадим Ткачов заявив, що профспілка вела «непрості переговори» з Укрзалізницею з жовтня минулого року, і розкритикував спосіб вирішення соціально-трудових питань не шляхом діалогу та переговорів, а пікетуванням владних  структур.

«Це дуже легко – за закликом зібрати півтори сотні людей біля якоїсь будівлі, покричати, пошуміти більше щоб для того щоб звернути на себе увагу, як це роблять маленькі профспілки і не без участі політичних сил. Але криками питань, які турбують трудовий колектив залізничників, не вирішиш. Такі акції носять політичний характер і ускладнюють наші переговори, відволікають від справжньої роботи. Наша організація категорично відкидає співпрацю з будь-якими політичними партіями і течіями», – зазначив Вадим Ткачов.

За словами Вадима Ткачова, у цьому році в Укрзалізниці буде створено спеціальне управління з вирішення соціальних питань залізничників. Також з Укрзалізницею досягнута домовленість про те, що на всіх залізницях будуть введені посади юристів, які займатимуться виключно питаннями дотримання трудового законодавства.

 

 

 

версія для друку